Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Jest przełamanie! Mazowsze wysoko pokonało Hutnika

Podopieczni Jerzego Engela jr na swoim boisku pewnie 4:0 wygrali z Hutnikiem Huta Czechy, i przedłużyli swoje szanse na utrzymanie w IV lidze. Bohaterem meczu został Mikołaj Napora, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę. Po jednym trafieniu dołożyli Karol Kasprzyk i Karol Prasek.

Wynik meczu w 17.minucie po dośrodkowaniu od Szymona Kołosowskiego otworzył Mikołaj Napora, który z bliska wepchnął futbolówkę do bramki gości.

W drugiej połowie przewaga Mazowsza była jeszcze większa, niż przed przerwą. W 57.minucie po indywidualnej akcji Napory na 2:0 tzw. krzyżakiem podwyższył Karol Kasprzyk.

Rywali udało dobić się w ostatnich minutach gry. Najpierw podanie od Mateusza Ostrowskiego wykorzystał Mikołaj Napora i strzałem po ziemi między nogami bramkarza zdobył swoją drugą bramkę.

Wynik spotkania na 4:0 ustalił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Karol Prasek, który precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi Hutnika.

Podopiecznym Jerzego Engela udało się przełamać po dwóch przegranych z rzędu. Za tydzień czeka ich wyjazd do Siedlec na mecz z rezerwami II-ligowej Pogoni, które również walczą o zapewnienie sobie ligowego bytu na kolejny sezon. Na pięć kolejek przed końcem grójczanie zajmują ósme miejsce w tabeli.

Mazowsze Grójec – Hutnika Huta Czechy 4:0 (1:0)
Gole: Napora (17., 85.), Kasprzyk (57.), Prasek (88.)
Skład Mazowsza: Świątek – Trojanowski (79. Derewicz), Lisiecki (89. Gotlib), Ostrowski (85. Prasek), Czerepok (89. Urbański), Napora (87. Gołąbek), Kołosowski, Wilczyński, Kasprzyk (83. Dubel), Iwanowski, Alistair

dodane: 9 maja 2021 r. (18:45)