Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Niebo płakało nad stadionem w Grójcu. Mazowsze przegrało kluczowy mecz

To była niezwykle smutna sobota na stadionie przy ulicy Laskowej. Nie tylko z powodu deszczowej aury. Piłkarze Mazowsza ulegli w ostatnim meczu sezonu 1:2 (1:0) Mszczonowiance Mszczonów.

Po pierwszej kibice grójeckiego klubu mieli jeszcze powody do optymizmu. Mazowsze grało nieźle i stwarzało sobie sytuacje bramkowe. Przewagę udało się udokumentować w 23.minucie, kiedy po indywidualnej akcji Mikołaja Napory, piłkę do własnej bramki skierował Piotr Wójcik. Żółto-niebiescy mogli prowadzić nawet wyżej, ale szwankowała skuteczność.

Obraz meczu zmienił się diametralnie po przerwie. Mszczonowianka rzuciła się do ataku, i szybko wyrównała, a w 70.minucie wyszła na prowadzenie po rzucie karnym. Paweł Młodziński był bliski obrony, ale ostatecznie piłka po jego rękach wpadła do siatki. W ostatnim kwadransie doskonałych okazji do wyrównania nie zdołali wykorzystać Karol Prasek oraz Karol Kasprzyk.

Porażka przy równoczesnym zwycięstwie KS Warki zepchnęła drużyną Jerzego Engela jr na jedenaste miejsce w tabeli, które na chwilę obecną oznacza spadek do ligi okręgowej. Podczas piątkowego Walnego Zebrania Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjęto uchwałę o rozszerzeniu od przeszłego sezonu IV ligi (dwie grupy po 20 drużyn), przy czym ostateczna decyzja w tym względzie należeć będzie do nowego zarządu MZPN. W takim przypadku jedenaste miejsce w tabeli mogłoby oznaczać baraże o utrzymanie.

Mazowsze Grójec – Mszczonowianka Mszczonów 1:2 (1:0)
Gole: sam. (23) – Pociech (47.), Jakóbiak (70.)
Skład Mazowsza: Młodziński – Gałka, Trojanowski (55. Kołosowski), Złoch, Prasek (77. Ostrowski), Czerepok (66. Alistair), Napora, Wilczyński (65. Derewicz), Kasprzyk, Iwanowski, Urbański

dodane: 12 czerwca 2021 r. (20:41)