Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Mazowsze w ćwierć-finale Pucharu Polski

Podopieczni Mariusza Lisieckiego pokonali w Grójcu 2:1 (0:0) Młodzika Radom, i awansowali do ćwierć-finału Pucharu Polski na szczeblu ROZPN. Bramki dla Mazowsza strzelili Karol Prasek i Adrian Krawczyk.

Żółto-niebiescy objęli prowadzenie w 55.minucie gry. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Rakoczego odważnie w pole karne wbiegł Karol Prasek i mocnym uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Goście przycisnęli w końcówce. W 84.minucie mieli rzut wolny przed samą „szesnastką” grójczan. Uderzenie z rzutu wolnego trafiło w mur, ale dobitka była już skuteczna.

Stracony gol podrażnił podopiecznych Lisieckiego, którzy rzucili się do ataków na bramkę rywali. Przełamać ich opór udało się w doliczonym czasie gry. Akcję rozprowadził Daniel Złoch, a precyzyjnym strzałem zakończył Adrian Krawczyk, i to Mazowsze cieszyło się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Mazowsze Grójec – Młodzik Radom 2:1 (0:0)
Gole: Prasek (55.), Krawczyk (90.) – (84.)
Skład Mazowsza: Dąbrowski – Gałka, Hurmenov, Jemioł, Derewicz (70. Konopka J.), Gotlib, Kozłowski (46. Konopka M.), Złoch, Ostrowski (60. Krawczyk), Rakoczyk, Prasek (80. Dulemba)

dodane: 8 września 2021 r. (19:20)