Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Derby powiatu na remis

Mazowsze zremisowało w derbach powiatu grójeckiego z KS Warką 1:1 (0:0). Punkt dla drużyny trenera Mariusza Lisieckiego uratował Rafał Sobczak.

Do 62 minuty pojedynek derbowy był dość bezbarwny. Wówczas na uderzenie z dystansu zdecydował się Dawid Lenarczyk i futbolówka zatrzepotała w siatce zaskoczonego Kacpra Filewskiego.

Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce. W 88.minucie prostopadłym podaniem Karola Praska uruchomił rezerwowy Jakub Konopka. Prasek najpierw sam próbował strzelać, jednak został zablokowany. Piłka wróciła jednak pod jego nogi i tym razem młody piłkarz Mazowsza odegrał do Rafała Sobczaka. Popularny „Mały” minął dwóch rywali i precyzyjnym strzałem wyrównał wynik meczu.

Chwilę po golu boisko opuścić musiał Jakub Konopka. Jeden z bohaterów bramkowej akcji obejrzał czerwoną kartkę. Faulował taktycznie na środku boiska, ale został ukarany za impet z jakim wpadł w przeciwnika. Sytuacja ta wywołała ostre spięcie pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

Również gospodarze kończyli mecz w osłabieniu – za nieprzepisowy atak na Kacpra Filewskiego sędzia wyrzucił z boiska jednego z piłkarzy Warki.

Także w doliczonym czasie gry po składnej akcji Mazowsza piłkę meczową na nodze miał Damian Rakoczy, ale uderzył z woleja nad poprzeczką, i mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów.

KS Warka – Mazowsze Grójec 1:1 (0:0)
Gole: Lenarczyk (62.) – Sobczak (88.)
Skład Mazowsza: Filewski – Gałka, Wierzbicki, Złoch, Prasek (90. Funikowski), Hurmenov, Sobczak, Ostrowski (66. Konopka M.), Derewicz (83. Konopka J.), Tarwacki, Rakoczy

dodane: 7 listopada 2021 r. (11:45)