Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Zwycięstwo z Prochem i patriotyczny akcent

Piłkarze Mazowsza pokonali na stadionie przy ulicy Laskowej Proch Pionki 2:1 (0:0).

W związku z tym, iż mecz był rozgrywany w dniu Narodowego Święta Niepodległości zadbano o odpowiednią oprawę. Piłkarzy obu drużyn na boisku wyprowadzili młodzi zawodnicy grójeckiego klubu z flagami Polski.

W pierwszej odsłonie spotkania żółto-niebiescy mieli dużą przewagę, ale brakowało konkretów. Po przerwie dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście, którzy wykorzystali niefortunne podanie od Karola Praska. Mazowsze odpowiedziało bardzo szybko. Po dośrodkowaniu Jakuba Derwicza futbolówka odbiła się piłkarza Prochu i wpadła do siatki.

Na cztery minuty przed końcem zrehabilitował się Karol Prasek, który wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Sobczak, i komplet punktów został w Grójcu.

Za tydzień ostatni mecz rundy jesiennej. Podopiecznych trenera Mariusza Lisieckiego czeka trudny wyjazd do trzeciego w tabeli Orła Wierzbica.

Mazowsze Grójec – Proch Pionki 2:1 (0:0)
Gole: Szczepański (71., sam.), Sobczak (86.) – Drab (65.)
Skład Mazowsza: Filewski –Wierzbicki, Hurmenov, Gałka, Ostrowski (59. Gotlib), Złoch, Tarwacki (73. Kozłowski), Derewicz, Rakoczy (88. Dulemba), Prasek (90. Konopka M.), Sobczak (90, Funikowski)

dodane: 12 listopada 2021 r. (09:12)