Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Niesamowita pogoń piłkarzy Mazowsza! Pokazali charakter!

Podopieczni Mariusza Lisieckiego przegrywali już w Radomiu z rezerwami ekstraklasowego Radomiaka 0:3, ale udało im się odrobić straty i wywieźć cenny punkt.

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Gospodarze mieli jedną dogodną sytuację strzelecką. Podopieczni trenera Lisieckiego stworzyli sobie trzy takie okazje. Najlepszej z nich nie wykorzystał Sebastian Ząbkowski.

Worek za bramkami rozwiązał się po przerwie, i to dosłownie. Już w pierwszej akcji rywale strzałem z połowy boiska zaskoczyli młodego golkipera Mazowsza. Po chwili podwyższyli z rzutu karnego, a po kilku minutach było już 3:0 dla rezerw Radomiaka.

Grójczanie się jednak nie poddali. W 60.minucie Adrian Wolszczak wyprowadził na czystą pozycję Kacpra Ostrowskiego, a ten pokonał bramkarza gości. Dziesięć minut później Sebastian Ząbkowski wypracował dogodną sytuację Ostrowskiemu, a ten się ponownie nie pomylił. Do wyrównania doprowadził kapitan, Daniel Złoch. Znalazł się z piłką w narożniku pola karnego. Minął dwóch rywali i strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

W końcówce żółto-niebiescy mogli nawet pokusić się o pełną pulę, ale piłkę minimalnie nad poprzeczką przeniósł Rafał Sobczak. Gospodarze też mieli swoje okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Był to jeden z najlepszych występów Mazowsza w tej rundzie, mimo, iż trener nie mógł skorzystać z pauzujących za kartki dwóch podstawowych obrońców – Arkadiusza Gałki i Adriana Gotliba, a także bramkarza Kacpra Filewskiego (sprawy rodzinne). Cały czas kontuzje leczą dwaj młodzi piłkarze – Aleksander Otulak i Tomasz Kierszniewski – drużyna po ich powrocie do gry będzie na pewno silniejsza.

Radomiak II Radom – Mazowsze Grójec 3:3 (0:0)
Gole: Ostrowski (60., 70.), Złoch (78.)
Skład Mazowsza: Otulak - Wierzbicki, Złoch, Prasek, Ząbkowski (70. K. Konopka), Sobczak, Ostrowski, Derewicz, Tarwacki (75. M. Konopka), Kozłowski, Wolszczak (80. Jemioł)

dodane: 24 kwietnia 2022 r. (11:49)