Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2024 roku

Mazowsze - Radomiak II Radom: do pełni szczęścia zabrakło sekund

Piłkarze grójeckiego Mazowsza po emocjonującym pojedynku podzielili się punktami z rezerwami ekstraklasowego Radomiaka Radom. Goście zdołali doprowadzić do wyrównania w ostatniej akcji meczu.

Niedzielne zawody rozpoczęły się kapitalnie dla podopiecznych Mariusza Lisieckiego, którzy w 13.minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego precyzyjnym uderzeniem przy słupku popisał się Sebastian Ząbkowski. Żółto-niebiescy poszli za ciosem i w 30.minucie podwyższyli na 2:0. Strzał Karola Praska skutecznie dobił Mikołaj Nojek.

Z dwubramkowego prowadzenia grójczanie cieszyli się jednak tylko trzy minuty. Po rzucie rożnym futbolówkę z najbliższej odległości wbił do siatki Oskar Markiewicz.

Mazowsze mogło odpowiedzieć w końcówce pierwszej połowy, jednak po indywidualnej akcji Daniel Złoch trafił tylko w słupek. Goście wyprowadzili szybą akcję i głową piłkę do siatki skierował Jakub Podsiadło.

Po przerwie inicjatywę mieli co prawda przyjezdni z Radomia, ale z kolejnej bramki mogli cieszyć się grójczanie. W polu karnym faulowany był Daniel Złoch, a „jedenastkę” na gola zamienił Rafał Sobczak. Dla popularnego "Małego" trafienie było okraszaniem bardzo dobrego występu. Napastnik Mazowsza dwoił się i troił, niepokojąc linię defensywną przyjezdnych.

Radomiak napierał, ale Mazowsze dobrze się broniło. Niestety, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi kapitana rywali Oskara Markiewicza, który strzałem przy słupku nie dał szans Kacprowi Filewskiemu.

Za tydzień żółto-niebieskich czeka wyjazd na mecz z beniaminkiem, Centrum Radom (sobota, godz. 18.00).

Mazowsze Grójec – Radomiak II Radom 3:3 (2:2)
Gole: Ząbkowski (13.), Nojek (30.), Sobczak (68.) – Markiewicz (33., 90.), Podsiadło (44.),
Skład Mazowsza: Filewski – Jemioł (58. Konopka K.), Wierzbicki, Gałka, Prasek (46. Ostrowski), Tarwacki (58. Wolszczak), Derewicz, Złoch, Sobczak (88. Kierszniewski), Ząbkowski (73. Rola), Nojek

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 21 sierpnia 2022 r. (16:53)