Dzisiaj jest wtorek, 28 marca 2023 roku

Jerzy Engel jr: Mam poczucie niedokończonej pracy

Zapraszamy do lektury rozmowy z nowym trenerem pierwszej drużyny Mazowsza Grójec, Jerzym Engelem juniorem.

Wbrew przysłowiu „nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki”, po raz drugi zdecydował się Pan objąć stanowisko trenera piłkarzy Mazowsza Grójec. Poprzednia przygoda nie była udana, bowiem zespół spadł z IV ligi. Dlaczego zdecydował się więc Pan wrócić na stadion przy ulicy Laskowej?

Jerzy Engel jr: Mam poczucie niedokończonej pracy. Byłem w klubie krótko, w trudnym okresie pandemii i nie zdążyłem wprowadzić żadnych znaczących zmian do funkcjonowania klubu i zespołu. Dlatego, gdy zarząd klubu zaprosił mnie do powrotu, zdecydowałem się. To nie pierwszy raz, kiedy wracam do po raz kolejny do klubu, w którym pracowałem. W Radomiaku także pracowałem dwukrotnie, a w Polonii czterokrotnie, więc nie jest to dla mnie nowa sytuacja.

Czego mogą się spodziewać kibice, czyli jaki jest Pana pomysł na drużynę?

Każdy kto mnie zna wie, że ja od zawsze mam jeden pomysł na drużynę, a to jest drużyna oparta na zawodnikach lokalnych, wychowankach klubu oraz okolicznych klubów. Tym razem objąłem także funkcję dyrektora sportowego klubu, co pozwoli na długoterminowe planowe działanie w szczególności w stosunku do zespołów młodzieżowych naszego klubu.
 
Zespół po pierwszej części sezonu zajmuje odległe 10 miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie. Jakie będą cele Pańskiej drużyny na rundę rewanżową?
 
Zobaczymy po pierwszych meczach sparingowych, ale na pewno będziemy chcieli wykorzystać ten sezon, aby zmienić system gry i nauczyć się wygrywać mecze.


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 5 stycznia 2023 r. (12:32)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasMamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Ważna informacja

Zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy, które znalazły schronienie w Grójcu i okolicach, na bezpłatne treningi piłki nożnej!

Bezpośredni kontakt do trenerów:

Rocznik 2007 oraz 2010/11 Daniel Złoch (tel. 667 478 542)

Rocznik 2008 Krzysztof Kozłowski (tel. 601 6675 643)

Rocznik 2012 oraz młodsi Jakub Derewicz (tel. 505 816 431)

Wkrótce

SOBOTA, 25 MARCA 2023

Seniorzy - Tymex Liga Okręgowa: Radomiak II Radom - Mazowsze Grójec 11.00

Trampkarze: Mazowsze 2008 Grójec - Kraska Jasieniec 14.00

NIEDZIELA, 26 MARCA 2023

Młodziki: Mazowsze 2010 Grójec - Orlik Radom 10.00

Juniorzy młodsi:
Mazowsze 2007 Grójec - Orlik Radom 12.00