Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

Niespodzianki nie było. Radomiak 3 Mazowsze 0

Występujący w mocno eksperymentalnym składzie grójczanie nie dali rady liderowi. Mimo ambitnej postawy przegrali z rezerwami ekstraklasowego Radomiaka Radom 0:3 (0:1).

Zestawienie składu na ten sobotnie starcie z liderem tabeli mogło nastręczyć trenerowi Jerzemu Engelowi prawdziwego bólu głowy. Nie mógł bowiem skorzystać z aż siedmiu podstawowych piłkarzy graczy. Z powodu kontuzji czy nadmiaru żółtych kartek zagrać nie mogli: bramkarz Kacper Filewski, obrońcy Mikołaj Nojek, Adrian Gotlib, Piotr Grygiel, Kamil Wierzbicki, pomocnicy Adrian Wolszczak i Jakub Derewicz. Jedynym pocieszeniem mógł być powrót po chorobie doświadczonego Arkadiusza Gałki.

W bramce Mazowsza wystąpił zakontraktowany w ostatniej chwili Jacek Łukasik. Ponadto szansę gry od pierwszych minut dostał 18-letni Aleksander Dulemba. Na boisku w wyjściowej jedenastce wybiegło łącznie aż sześciu młodzieżowców. Natomiast sześciu kolejnych zasiadło na ławce rezerwowych.

Mimo osłabień grójczanie na tle faworyzowanego rywala momentami wyglądali bardzo dobrze. Mogli nawet pokusić się o objęcie prowadzenia, ale wyśmienitych sytuacji nie zdołali wykorzystać Michał Orłowski oraz Karol Prasek.

Skuteczni byli za to gospodarze. W 28.minucie dośrodkowanie rywali przeciął debiutujący w bramce Mazowsza Jacek Łukasik. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Ziółka, który bez problemu skierował ją do siatki.

Po przerwie wyrównać mógł Orłowski. Po prostopadłym podaniu od Damiana Łukasika napastnik Mazowsza wpadł w pole karne, ale minimalnie chybił.

Radomiak podwyższył w dość kuriozalnej sytuacji. W polu karnym leżał uderzony w głowę kapitan żółto-niebieskich, Daniel Złoch. Arbiter nie przerwał gry, a gospodarze wykorzystali złe piąstkowanie golkipera Mazowsza.

W końcówce trener Engel dał szanse kolejnej grupie młodych wychowanków klubu. Przewaga Radomiaka była w tej części gry już wyraźna i zaowocowała golem na 3:0.

Za tydzień pierwszy ligowy mecz w Grójcu. W sobotę na stadion przy ulicy Laskowej przyjedzie wzmocniony zimą zespół Centrum Radom (godz. 16.00).

Radomiak II Radom – Mazowsze Grójec 3:0 (1:0)
Gole: Ziółek (28.), Okuniewski (57.), Podsiadło (87.)
Skład Mazowsza: Łukasik J. - Kozłowski (87. Karczmarz), Gałka (73. Merski), Złoch, Konopka M., Ostrowski (78. Przybylski), Dulemba, Rola (86. Dura), Konopka J. (29. Łukasik D.), Prasek (77. Sosnowski), Orłowski

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 25 marca 2023 r. (14:26)