Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Mazowsze atakowało. Centrum Radom strzelało

Podopieczni Jerzego Engela jr zanotowali drugą porażkę z rzędu. W sobotę ulegli przed własną publicznością 1:2 (0:1) Centrum Radom. Jedyną bramkę dla Mazowsza zdobył Kacper Ostrowski.

Sobotnie zawody mogły rozpocząć się świetnie dla żółto-niebieskich. Już w pierwszej akcji na czystą pozycję wyszedł młody obrońca Mazowsza Jan Kozłowski, ale jego uderzenie zdołał odbić bramkarz gości.

Ta sytuacja zemściła się w 18.minucie, kiedy po rzucie wolnym Centrum Radom na prowadzenie uderzeniem głową wyprowadził Piotr Skałbania.

W końcówce po dograniu od Michała Orłowskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Ostrowski, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie Mazowsze zdecydowanie przejęło inicjatywę i zepchnęło rywali do głębokiej defensywy.

Ataki nie przynosiły jednak skutku. Dopiero w 73.minucie po dokładnym dośrodkowaniu Jana Kozłowskiego futbolówka trafiła wprost na głowę Kacpra Ostrowskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Kilka minut później na prowadzenie Mazowsze mógł wyprowadzić Karol Prasek, ale w dogodnej sytuacji uderzył nieczysto. Centrum odpowiedziało szybko i skutecznie. Po błędzie Adriana Wolszczaka w sytuacji sam na sam znalazł się były napastnik żółto-niebieskich Karol Kasprzyk i ładną podcinką pokonał Jacka Łukasika.

Następny mecz podopieczni Jerzego Engela jr rozegrają w Wielką Sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z Jodłą Jedlnią-Letnisko (godz. 10.30). Będzie to tzw. spotkanie za „sześć punktów”, bowiem rywale są sąsiadem Mazowsza w tabeli Tymex Ligi Okręgowej.

Mazowsze Grójec – Centrum Radom 1:2 (0:1)
Gole: Ostrowski (73.) – Skałbania (18.), Kasprzyk (78.)
Skład Mazowsza: Łukasik J. – Wolszczak, Gotlib, Złoch, Kozłowski, Prasek, Dulemba (87. Łukasik D.), Derewicz, Rola (85. Konopka J.), Ostrowski, Orłowski

dodane: 2 kwietnia 2023 r. (10:16)