Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Ważny tryumf Mazowsza nad Jodłą

Piłkarze grójeckiego Mazowsza spędzą Święta Wielkanocne w dobrych nastrojach. W Wielką Sobotę pewnie 3:0 (2:0) pokonali na wyjeździe sąsiada z ligowej tabeli, Jodłę Jedlnię-Letnisko. Na listę strzelców wpisali się Daniel Złoch, Arkadiusz Gałka oraz z rzutu karnego Karol Prasek.

Rywale od pierwszego gwizdka próbowali narzucić swój styl gry. Mazowsze jednak wytrzymało ich napór i skutecznie odpowiedziało w 18.minucie meczu. Wówczas na zaskakujące uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się rozgrywający tego dnia bardzo dobre zawody Daniel Złoch. Kapitan żółto-niebieskich posłał futbolówkę za przysłowiowy kołnierz bramkarza Jodły, Piotra Praska.

Przed przerwą były golkiper Mazowsza musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Z rzutu rożnego dośrodkował Kacper Ostrowski, a ustawiony przed bramkarzem Arkadiusz Gałka podwyższył głową na 2:0.

W 62.minucie fantastycznym trafieniem mógł się popisać wprowadzony po przerwie Jakub Derewicz. Pomocnik Mazowsza uderzył z woleja, ale zmierzającą w okienko bramki piłkę z najwyższym trudem zdołał odbić Piotr Prasek.

„Co się odwlecze, to nie uciecze”. Po chwili po podaniu od Michała Orłowskiego wchodzący w pole karne gospodarzy Derewicz był faulowany, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Karol Prasek.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale po efektownym rajdzie i strzale Orłowskiego piłka trafiła tylko w słupek.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu piłkarze Mazowsza przesunęli się w tabeli Tymex Ligi Okręgowej o dwa oczka w górę: z jedenastego na dziewiąte miejsce. Jednocześnie oddalili się od strefy spadkowej na dystans dwunastu punktów. Za tydzień do Grójca przyjedzie rewelacyjny beniaminek – zespół Graci Tczów, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli (sobota, godz. 16.00).

Jodła Jedlnia-Letnisko – Mazowsze Grójec 0:3 (0:2)
Gole: Złoch (18.), Gałka (41.), Prasek (65.)
Skład Mazowsza: Łukasik J. – Wolszczak (85. Konopka M.), Gotlib, Gałka, Kozłowski, Prasek (77. Sosnowski), Dulemba (46. Derewicz), Konopka J., Złoch, Ostrowski (77. Rola), Orłowski (80. Łukasik D.)

dodane: 8 kwietnia 2023 r. (20:23)