Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku

Mazowsze goniło Grację, ale nie dogoniło

Podopieczni Jerzego Engela jr drugi raz z rzędu zeszli z własnego boiska bez choćby jednego punktu. Mimo ambitnej postawy ulegli w Grójcu 1:2 (1:2) Gracji Tczów.

W sobotnie zawody zdecydowanie lepiej weszli goście z Tczowa. W 17.minucie nieporozumienie Adriana Gotliba z bramkarzem Jackiem Łukasikiem wykorzystał Jakub Chmurzyński. Pięć minut później po kontrataku podwyższył Patryk Starzyk.

Dwa szybkie ciosy nie załamały grójczan, którzy odpowiedzieli skutecznie w 37.minucie po rzucie wolnym. W zamieszaniu w szesnastce rywali największym sprytem wykazał się Karol Prasek, który skierował piłkę do bramki.

Mazowsze przejęło inicjatywę. Po składnej akcji w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Ostrowski, ale chybił.

Pogoń grójczan za golem wyrównującym trwała też po przerwie. Kluczowa dla losów meczu mogła być akcja z 51.minuty, kiedy w polu karnym z obrońcami Gracji „zatańczył” Aleksander Dulemba. Rywale nie mogąc poradzić sobie z młodym pomocnikiem Mazowsza musieli uciec się do nieczystego zagrania, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do futbolówki podszedł Daniel Złoch, ale uderzenie kapitana grójczan odbił bramkarz Gracji Mateusz Wargacki.

Do końca meczu podopieczni Jerzego Engela mieli co prawda optyczną przewagę, ale nie potrafili znaleźć pomysłu na sforsowanie defensywy gości, którzy dobrze się organizowali i wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich Mazowsze od straty gola uratował słupek.

Okazja do rehabilitacji za tydzień w Starej Błotnicy. Do gry powinni być już gotowi wracający po kontuzjach Mikołaj Nojek i Piotr Grygiel. W kadrze znajdzie się też Jakub Konopka, który dzisiaj pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Mazowsze Grójec – Gracja Tczów 1:2 (1:2)
Gole: Prasek (37.) – Chmurzewski (17.), Starzyk (22.)
Skład Mazowsza: Łukasik J. – Wolszczak, Gotlib, Gałka, Kozłowski, Prasek, Dulemba, Derewicz, Złoch (87. Sosnowski), Ostrowski, Orłowski

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 15 kwietnia 2023 r. (19:59)