Dzisiaj jest niedziela, 28 maja 2023 roku

Mazowsze goniło Grację, ale nie dogoniło

Podopieczni Jerzego Engela jr drugi raz z rzędu zeszli z własnego boiska bez choćby jednego punktu. Mimo ambitnej postawy ulegli w Grójcu 1:2 (1:2) Gracji Tczów.

W sobotnie zawody zdecydowanie lepiej weszli goście z Tczowa. W 17.minucie nieporozumienie Adriana Gotliba z bramkarzem Jackiem Łukasikiem wykorzystał Jakub Chmurzyński. Pięć minut później po kontrataku podwyższył Patryk Starzyk.

Dwa szybkie ciosy nie załamały grójczan, którzy odpowiedzieli skutecznie w 37.minucie po rzucie wolnym. W zamieszaniu w szesnastce rywali największym sprytem wykazał się Karol Prasek, który skierował piłkę do bramki.

Mazowsze przejęło inicjatywę. Po składnej akcji w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Ostrowski, ale chybił.

Pogoń grójczan za golem wyrównującym trwała też po przerwie. Kluczowa dla losów meczu mogła być akcja z 51.minuty, kiedy w polu karnym z obrońcami Gracji „zatańczył” Aleksander Dulemba. Rywale nie mogąc poradzić sobie z młodym pomocnikiem Mazowsza musieli uciec się do nieczystego zagrania, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do futbolówki podszedł Daniel Złoch, ale uderzenie kapitana grójczan odbił bramkarz Gracji Mateusz Wargacki.

Do końca meczu podopieczni Jerzego Engela mieli co prawda optyczną przewagę, ale nie potrafili znaleźć pomysłu na sforsowanie defensywy gości, którzy dobrze się organizowali i wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich Mazowsze od straty gola uratował słupek.

Okazja do rehabilitacji za tydzień w Starej Błotnicy. Do gry powinni być już gotowi wracający po kontuzjach Mikołaj Nojek i Piotr Grygiel. W kadrze znajdzie się też Jakub Konopka, który dzisiaj pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Mazowsze Grójec – Gracja Tczów 1:2 (1:2)
Gole: Prasek (37.) – Chmurzewski (17.), Starzyk (22.)
Skład Mazowsza: Łukasik J. – Wolszczak, Gotlib, Gałka, Kozłowski, Prasek, Dulemba, Derewicz, Złoch (87. Sosnowski), Ostrowski, Orłowski


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 15 kwietnia 2023 r. (19:59)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasMamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Ważna informacja

Zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy, które znalazły schronienie w Grójcu i okolicach, na bezpłatne treningi piłki nożnej!

Bezpośredni kontakt do trenerów:

Rocznik 2007 oraz 2010/11 Daniel Złoch (tel. 667 478 542)

Rocznik 2008 Krzysztof Kozłowski (tel. 601 6675 643)

Rocznik 2012 oraz młodsi Jakub Derewicz (tel. 505 816 431)

Wkrótce

SOBOTA, 27 MAJA 2023

Seniorzy - Tymex Liga Okręgowa: Powiślanka Lipsko - Mazowsze Grójec 11.00

Tramkarze: Akcja Jastrzębia - Mazowsze 2008 Grójec 10.00

NIEDZIELA, 28 MAJA 2023

Młodziki: Radomiak Radom - Mazowsze 2010 Grójec 10.00