Dzisiaj jest niedziela, 28 maja 2023 roku

Bolesna porażka w Błotnicy

Podopieczni Jerzego Engela jr po bardzo słabej grze przegrali na wyjeździe z przedostatnim w tabeli zespołem z Błotnicy. Gola rozstrzygającego losy meczu strzelił w 43.minucie Karol Rogoliński.

Walczący o utrzymanie gospodarze wykorzystali w pełni atut swojego boiska. Na niezbyt równej murawie nastawili się na grę długim podaniem, szukając przede wszystkim swojego kapitana - dysponującego sporymi umiejętnościami piłkarskimi -  Karola Rogolińskiego. Ta niezbyt wyszukana taktyka okazała się wystarczająca na słabo dysponowanych tego dnia piłkarzy z Grójca. Rywale stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, a Mazowsze mogło mówić o sporym szczęściu, że piłka nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Kacpra Filewskiego.

Kluczowa okazała się 43.minuta, kiedy wracający po kontuzji obrońca Piotr Grygiel wybił futbolówkę tuż pod nogi piłkarza Błotnicy. Ten podał do Rogolińskiego, a skrzydłowy gospodarzy mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Mazowsza.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Grójczanom brakowało dokładności i pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy, którzy wyprowadzali groźne kontrataki. Dwie najlepsze sytuacje do wyrównania miał Michał Orłowski, ale napastnik Mazowsza dwukrotnie trafił w golkipera rywali.

Niedzielna porażka oznacza, że drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Engela jr ma tylko już dziewięć punktów nad strefą spadkową i zdecydowanie kurczy się margines na błędy w kolejnych spotkaniach.

W przyszłą sobotę Mazowsze podejmie na Laskowej trzeci od końca zespół Królewskich Jedlnia, który wiosną uzbierał dziesięć punktów i próbuje oddalić się od strefy spadkowej (wczoraj pokonał 2:1 KS Warkę). Grójczanie w sześciu meczach rundy rewanżowej zdobyli zaledwie sześć oczek (bilans: dwa zwycięstwa i cztery porażki).

KS Błotnica Stara – Mazowsze Grójec 1:0
Gol: Rogoliński (43.)
Skład Mazowsza: Filewski – Gałka, Gotlib (65. Nojek), Grygiel, Prasek, Orłowski, Ostrowski (72. Łukasik D.), Konopka J., Derewicz, Rola (46. Dulemba), Kozłowski (77. Konopka M.)


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 23 kwietnia 2023 r. (19:21)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasMamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Ważna informacja

Zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy, które znalazły schronienie w Grójcu i okolicach, na bezpłatne treningi piłki nożnej!

Bezpośredni kontakt do trenerów:

Rocznik 2007 oraz 2010/11 Daniel Złoch (tel. 667 478 542)

Rocznik 2008 Krzysztof Kozłowski (tel. 601 6675 643)

Rocznik 2012 oraz młodsi Jakub Derewicz (tel. 505 816 431)

Wkrótce

SOBOTA, 27 MAJA 2023

Seniorzy - Tymex Liga Okręgowa: Powiślanka Lipsko - Mazowsze Grójec 11.00

Tramkarze: Akcja Jastrzębia - Mazowsze 2008 Grójec 10.00

NIEDZIELA, 28 MAJA 2023

Młodziki: Radomiak Radom - Mazowsze 2010 Grójec 10.00