Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

Jest drugie zwycięstwo z rzędu! Mazowsze 5 Gryf 2

Podopieczni Jerzego Engela jr pewnie 5:2 (1:1) pokonali na własnym boisku Gryfa Policzna. Po dwa razy na listę strzelców wpisali się Michał Orłowski oraz Karol Prasek, a jedno trafienie dołożył Arkadiusz Gałka.

Mecz rozpaczął się świetnie dla żółto-niebieskich, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie za sprawą Arkadiusza Gałki. Sędzia liniowy sygnalizował co prawda pozycję spaloną, ale po konsultacji z głównym arbitrem gol został uznany, bowiem w linii bramkowej przed strzelcem stał jeden z zawodników gości.

Mazowsze miało sporą przewagę, i stwarzało sobie sytuacja bramkowe, m.in. z woleja w słupek trafił Mikołaj Nojek. Kiedy wydawało się, że kolejne gole dla grójczan będą tylko kwestią czasu, Gryf niespodziewanie wyrównał. Po rzucie rożnym do siatki piłkę głową skierował niekryty Mateusz Marchewka.

Mazowsze odpowiedziało po przerwie. Zaskakującym, ale precyzyjnym strzałem bramkarza gości pokonał Michał Orłowski. Po chwili Mikołaj Nojek w polu karnym podał do Karola Praska, a ten plasowanym uderzeniem przy słupku podwyższył na 3:1.

Grójczanie mogli zamknąć mecz, ale nie wykorzystali dwóch sytuacji sam na sam. To się zemściło bowiem przyjezdni wyprowadzili szybki kontratak, który sfinalizował Piotr Kiełbasa.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do żółto-niebieskich. W 85.minucie koronkową akcję wykończył Michał Orłowski, a trzy minuty później z dystansu huknął Karol Prasek, ustalając wynik mecz na 5:2 dla Mazowsza.

Podopieczni Jerzego Engela jr wygrali drugi mecz z rzędu i z optymizmem mogą się przygotowywać do kolejnych starć. Za tydzień na Laskową przyjedzie zamykający ligową stawkę, Młodzik Radom (sobota, godz. 16).

Mazowsze Grójec – Gryf Policzna 5:2 (1:1)
Gole: Gałka (6.), Orłowski (57., 85.), Prasek (58., 88.) - Marchewka (36.), Kiełbasa (64.)
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel (87. Konopka M.), Wierzbicki, Gałka, Kozłowski, Złoch (81. Sosnowski), Konopka J. (46. Prasek), Derewicz, Ostrowski (73. Dulemba), Nojek, Orłowski

dodane: 14 maja 2023 r. (18:26)