Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2024 roku

Pewne zwycięstwo nad Młodzikiem. Wielki pech Michała Orłowskiego

W sobotę podopieczni Jerzego Engela jr pokonali na własnym boisku zamykającego ligową stawkę Młodzika Radom 4:1 (1:1). Niestety, poważnej kontuzji uległ podstawowy napastnik, Michał Orłowski. Na pocieszenie świetnie spisał się jego zmiennik, 18-letni wychowanek klubu – Kacper Sosnowski, który strzelił dwa gole.

Całe sobotnie spotkanie toczyło się pod dyktando grójczan. Wynik w 32.minucie po ładnej akcji mierzonym strzałem otworzył Mikołaj Nojek. Okazje bramkowe mieli też Michał Orłowski, Kacper Ostrowski czy Kamil Wierzbicki. Pod koniec pierwszej połowy goście z Radomia po rzucie rożnym doprowadzili jednak do wyrównania.

Dramatycznie rozpoczęła się druga odsłona meczu, bowiem fatalnej kontuzji uległ napastnik grójczan Michał Orłowski, którego czeka kilkumiesięczna przerwa od gry w piłkę.

Sytuacja ta nie zdeprymowała żółto-niebieskich. Osiągnęli jeszcze większą przewagę, którą udokumentowali trzema trafieniami. Najpierw super-rezerwowy w ostatnich meczach - Karol Prasek - popisał się ładnym uderzeniem po podaniu od Jana Kozłowskiego.

Kilka minut później wynik podwyższył wprowadzony za Michała Orłowskiego 18-letni Kacper Sosnowski, który świetnie odnalazł się w polu karnym po stałym fragmencie gry. Wychowanek Mazowsza w 85.minucie ustalił wynik meczu na 4:1. Doszedł do prostopadłego podania od Mikołaja Nojka i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Zwycięstwo drużyna zadedykowała Michałowi Orłowskiemu z życzeniami szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Dzięki trzeciej wygranej z rzędu, grójczanie zapewnili sobie utrzymanie na kolejny sezon. Po 24 kolejkach drużyna z 29 punktami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Tymex Ligi Okręgowej.

Do ostatnich czterech meczów żółto-niebiescy mogą podejść z dużym spokojem. Za tydzień czeka ich wyjazd do Lipska na mecz z piątą w tabeli Powiślanką (sobota, godz. 11).

Mazowsze Grójec – Młodzik Radom 4:1 (1:1)
Gole: Nojek (32.), Prasek (55.), Sosnowski (60., 85.) - ? (43.)
Skład Mazowsza: Filewski (75. Dąbrowski) – Konopka M. (46. Prasek), Wierzbicki, Gałka, Kozłowski, Złoch (83. Merski), Konopka J., Derewicz, Ostrowski (83. Przybylski), Nojek, Orłowski (47. Sosnowski)

dodane: 21 maja 2023 r. (12:10)