Dzisiaj jest piątek, 22 września 2023 roku

Puchar Polski: MKS Wyśmierzyce – Mazowsze 2:1

Podopieczni Jerzego Engela jr zakończyli udział w rozgrywkach Pucharu Polski na pierwszej rundzie, przegrywając w sobotę z A-klasowym MKS Wyśmierzyce. Jedyną bramkę dla grójeckiego zespołu zdobył z rzutu karnego Mikołaj Nojek.

W meczu z Wyśmierzycami szkoleniowiec Mazowsza zgodnie ze swoją zapowiedzią dał szansę gry zawodnikom, którzy we wtorkowym sparingu z rezerwami Radomiaka nie zagrali albo byli na boisku w mniejszym wymiarze czasu.

W pierwszej odsłonie kibice w Wyśmierzycach nie zobaczyli wielu sytuacji bramkowych. Zdecydowanie ciekawiej było po przerwie. Prowadzenie Mazowszu dał Mikołaj Nojek, wykorzystując rzut karny po faulu na Danielu Złochu. Gospodarze byli jednak bardziej zdeterminowani. W samej końcówce strzelili dwa gole, i to oni zagrają w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

- Tak jak mówiłem przed meczem: w tym sezonie najważniejsza jest dla nas liga, dlatego nie rozpaczamy z powodu odpadnięcia z rozgrywek Pucharu Polski – powiedział trener Jerzy Engel jr.

MKS Wyśmierzyce – Mazowsze Grójec 1:2 (0:0)
Gole: Łysakowski (2) - Nojek
Skład Mazowsza: Dąbrowski – Skowroński, Pawlak, Konopka J. (70. Wierzbicki), Konopka M. (46. Merski), Wątorski, Derewicz, Dura (55. Złoch), Przybylski (55. Nojek), Dulemba, Sosnowski


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 6 sierpnia 2023 r. (10:19)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasMamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

SOBOTA, 23 WRZEŚNIA

Seniorzy - liga okręgowa: Mazowsze Grójec - Powiślanka Lipsko 11.00

Trampkarze: Video Ciepielów - Mazowsze 2009 Grójec 13.00

NIEDZIELA, 24 WRZEŚNIA

Juniorzy młodsi: Mazowsze 2010 Grójec - Broń Radom 10.00

Trampkarze: Mazowsze 2007 Grójec - Legion Głowaczów 14.30