Dzisiaj jest piątek, 22 września 2023 roku

Liga okręgowa: Gracja Tczów – Mazowsze Grójec 3:5

Podopieczni Jerzego Engela jr pokonali na wyjeździe Grację Tczów 5:3 (3:1). Hattrickiem popisał się Mikołaj Nojek. Na listę strzelców wpisali się też Kamil Wierzbicki oraz Kacper Ostrowski.

Sobotnie zawody mimo, iż były toczone przy lejącym się z nieba żarze, mogły się podobać. Kibice w Tczowie obejrzeli aż osiem goli i mecz rozgrywany w szybkim tempie.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli żółto-niebieskich, którzy szybko objęli prowadzenie za sprawą Kamila Wierzbickiego. Gospodarze szybko odpowiedzieli golem, ale później popis dał co raz lepiej rozumiejący się na boisku duet napastników Mazowsza: Mikołaj Nojek – Kacper Ostrowski. Obaj zdobyli po golu kończąc dwójkowe akcje.

Tuż po przerwie na 4:1 podwyższył Mikołaj Nojek. Gracja się jednak nie poddawała. Pięknym trafieniem z dystansu w samo okienko popisał się Starzyk, zmniejszając straty. Ostatnie słowo w tym meczu należało do grójczan, a dokładniej do Mikołaja Nojka, który zdobył piątą bramkę dla Mazowsza i tym samym skompletował hattricka.

- Szacunek dla wszystkich zawodników, którzy mimo upału stworzyli świetnie widowisko. Trzeba też pochwalić zespół Gracji, który walczył do końca – powiedział po meczu trener Mazowsza Jerzy Engel jr.

Już za tydzień jego zespół czeka wyjazd na arcytrudny teren do Wierzbicy. Mecz z tamtejszym Orłem zaplanowano na sobotę 2 września na godz. 11.00.

Gracja Tczów - Mazowsze Grójec 3:5 (1:3)
Gole: Wierzbicki (6.), Nojek (30., 47., 65.), Ostrowski (40.)
Skład Mazowsza: Filewski - Grygiel, Wierzbicki, Gałka, Skowroński (87. Pawlak), Derewicz, Wątorski, Snopov (70. Konopka J.), Złoch (85. Dusza), Nojek (68. Dulemba), Ostrowski (68. Sosnowski)


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 27 sierpnia 2023 r. (12:52)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasMamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

SOBOTA, 23 WRZEŚNIA

Seniorzy - liga okręgowa: Mazowsze Grójec - Powiślanka Lipsko 11.00

Trampkarze: Video Ciepielów - Mazowsze 2009 Grójec 13.00

NIEDZIELA, 24 WRZEŚNIA

Juniorzy młodsi: Mazowsze 2010 Grójec - Broń Radom 10.00

Trampkarze: Mazowsze 2007 Grójec - Legion Głowaczów 14.30