Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Wysoka porażka z III-ligowcem

Mazowsze uległo w Grójcu III-ligowemu KP Piaseczno 0:4 (0:1). Trzy bramki w tym meczu strzelili byli piłkarze "żółto-niebieskich" Daniel Złoch (dwie) oraz Przemysław Łaski. Czwarte trafienie dołożył Patryk Kościanek.

Sobotni sparing rozpoczął się po myśli piłkarzy z Piaseczna, którzy już w 4.minucie objęli prowadzenie. Za pleców grójeckich defensorów wybiegł były pomocnik Mazowsza Daniel Złoch i ładnym lobbem pokonał Marcina Pieniążka. Później więcej dogodnych sytuacji mieli zawodnicy z Grójca. Trzech stuprocentowych okazji nie wykorzystał Damian Wojtulewicz, który przestrzelił również karnego po faulu na Jakubie Wachnickim.

W drugiej połowie, kiedy na boisko weszli młodsi zawodnicy miażdżącą przewagę osiągnęli przyjezdni, co zaowocowało trafieniami Patryka Kościanka, Daniela Złocha oraz Przemysława Łaskiego.

- Do 60.minuty, kiedy na boisku był nasz pierwszy skład graliśmy jeden z najlepszych meczy od dawna, kiedy weszli młodsi zawodnicy to rywale zyskali przewagę, i stąd tak wysoka porażka – podsumował zawody prezes klubu Mieczysław Czekański.

W drużynie Mazowsza wystąpił testowany doświadczony środkowy pomocnik, który zaprezentował się bardzo korzystnie i prawdopodobnie wkrótce podpisze umowę z Mazowszem. W składzie grójeckiej drużyny zabrakło natomiast Damiana Karlsa oraz Arnolda Kołakowskiego. Jak dowiedziało się MazowszeGrojec.pl, pierwszy z nich nie przystał na warunki finansowe zaproponowane mu przez zarząd grójeckiego klubu i prawdopodobnie przeniesie się do KS Warka. Kołakowski jest natomiast łączony z Pilicą Białobrzegi.

MAZOWSZE GRÓJEC – KP Piaseczno 0:4 (0:1)
Gole: Złoch (4., 69.), Kościanek (65.), Łaski (71.)
Mazowsze Grójec: Pieniążek – Jakubik, Dębiński, Białecki, Kuklewski, Nojek D., Wachnicki, Kulczycki, zawodnik testowany, Sobczak, Wojtulewicz
Grali także: Czerwiński, Dusiński, Nojek M., Kalinowski, Ucinek, Jaskólski, Kikowski
KP Piaseczno: Kryczka – Pracki, Żłak, Komosa, Klpeczyński, Czachowski, Gałązka, Złoch, Łaski, Krawczyk
Grali także: Kościanek
autor: Mateusz Adamski
dodane: 23 lipca 2011 r. (13:01)