Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

Osłabione Mazowsze zremisowało w Kozienicach

Podziałem punktów zakończyły się środowe derby byłego województwa radomskiego, w których Mazowsze zremisowało 1:1 (1:0) z Energią Kozienice. Jedyną bramkę dla "żółto-niebieskich" zdobył Rafał Kochański.

Mazowsze do meczu w Kozienicach przystąpiło w nieco osłabionym składzie. Na stoperze po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Michał Dusiński, zaś Tomek Jaskólski od pierwszej minuty grał na środku pomocy. Nie było również Konrada Romańskiego, który szczególnie w końcówce meczu mógłby pomóc w skonstruowaniu zwycięskiej akcji.

Podobnie jak w poprzednich meczach Mazowsze zaczęło dość bojaźliwie i już w 12 min. straciło bramkę. W rzutu wolnego z 22 metrów wrzucał Eugeniusz Kołodziejczyk, a niepilnowany Dryk strzelił nie do obrony.

Mazowsze rozkręcało się z minuty na minutę i w II połowie osiągnęło już zdecydowaną przewagę. Niestety szwankowała skuteczność. Bramki mogli zdobyć Kochański po strzale głową, Kulczycki w sytuacji sam na sam. Po wrzucie Rafała Białeckiego z auto główka Bartka Zawadzkiego zmierzająca do bramki została instynktownie wybita z linii bramkowej prze bramkarza Kozienic.

Kiedy w 70.minucie przygotowana już była zmiana Kochańskiego na Wojtulewicza ten pierwszy otrzymał piłkę przed polem karnym obrócił się minął obrońcę i podobnie jak w meczu z Białobrzegami strzałem w długi róg wyrównał wynik meczu.

Ostatnie 20 minut to już atak za atakiem na bramkę gospodarzy. Brakowało jednak wykończenia i akcje Rafałą Sobczaka, Tomka Jaskólskiego i Damiana Wojtulewicza nie dały nam upragnionej wygranej.

Pomimo tego mecz trzeba ocenić pozytywnie, drużyna grała całkiem dobrze, szczególnie w obronie i środku pola. Oby w następnym meczu z Wukanem Zakrzew od początku zagrała tak jak końcówce meczu w Kozienicach a można być spokojnym o wynik.

Energia Kozienice – MAZOWSZE GRÓJEC 1:1 (1:0)
Gole: Dryk (12.) – Kochański (70.)
Energia Kozienice: Stachurski - Dryk, Jańczyk, Walasek, Strąg (81. Molenda) - Kołodziejczyk (64. Kłos), Kalinka, Czaplarski, Nowocień - Suchodolski (87. Majdak) Ogonek (64. Kamola)
Mazowsze Grójec: Czerwiński - Kuklewski, Dusiński, Białecki, Lepa - Gromadzki, Karls, Jaskólski, Zawadzki (81. Wachnicki) - Kochański (72.Wojtulewicz), Kulczycski (60. Sobczak)
autor: Redakcja
dodane: 31 sierpnia 2011 r. (21:21)