Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Trzecie zwycięstwo. Brawa dla piłkarzy i kibiców

Po średnio udanej środkowej części rundy jesiennej podopieczni Roberta Radońskiego rozpędu nabierają w samej końcówce. W sobotę w dobrym stylu pokonali u siebie 2:0 (1:0) wyżej notowaną Żyrardowiankę Żyrardów.

Spotkanie zaczęło się po myśli zawodników z Grójca, którzy już w 3.minucie wyszli na prowadzenie. Do odbitej po rzucie wolnym piłki dopadł Damian Wojtulewicz, i pokonał bramkarza rywali. Do przerwy podopieczni Roberta Radońskiego mogli prowadzić różnicą trzech bramek, ale brakowało szczęścia i spokoju, m.in. w poprzeczkę trafił Hubert Baranowski.

Po przerwie przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, ale dobrze tego dnia spisywał się bramkarz Marcin Pieniążek i cały blok defensywny grójczan. Od 55.minuty zespół z Żyrardowa musiał grać w osłabieniu. W krótkich odstępach czasu za dyskusje z arbitrem z boiska usunięty został były zawodnik Mazowsza, Marcin Jakóbiak. Grający z przewagą jednego zawodnika gospodarze próbowali dobić rywali, ale w decydujących momentach zawodziła skuteczność.

Wreszcie, na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Jaskólski, który precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania na 2:0.

Było to już trzecie zwycięskie spotkanie z rzędu. Smakuje ono jednak zdecydowanie lepiej, niż dwa poprzednie, gdyż wcześniej Mazowsze górowało nad drużynami ze strefy spadkowej, a tym razem okazało się zdecydowanie lepsze od drużyny, która jest w tabeli wyżej. Brawo!

Brawa należą się też kibicom, którzy nie zapomnieli o Święcie Niepodległości, i na trybunie wywiesili transparent przypominający o tej pięknej karcie naszej narodowej historii.

MAZOWSZE GRÓJEC – Żyrardowianka Żyrardów 2:0 (1:0)
Gole: Wojtulewicz (3.), Jaskólski (78.)
Mazowsze Grójec: Pieniążek – Białecki, Baranowski, Dębiński, Dusiński, Gromadzki, Jaskólski (87. Romański), Kalinowski (73. Kulczycki), Lepa (46. Jakubik), Wojtulewicz (55. Kochański), Zawadzki
Żyrardowianka Żyrardów: Małecki – Pruszkowski, Błaszczyk, Grzywna, Sosiński, Jakóbiak M., Młynarski, Kamiński, Jakóbiak P., Śiwirski, Dębowski
autor: Mateusz Adamski
dodane: 12 listopada 2011 r. (11:28)