Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

W powiecie przez pół roku panować będzie Mazowsze

W dobrych humorach piłkarską jesień zakończyli piłkarze Mazowsza, którzy w derbach powiatu grójeckiego pokonali 1:0 (0:0) KS Warka. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył w 90.minucie Bartosz Zawadzki po podaniu od Rafała Kochańskiego.

Samo spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Było w nim dużo walki i nieczystych zagrań. W pierwszej połowie najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia Mazowsze miało w 36.minucie, kiedy z lewej flanki wprost na głowę Damiana Wojtulewicza dośrodkował Tomasz Jaskólski. Rosły snajper wzbił się wysoko nad ziemią i uderzył futbolówkę głową, ale ta trafiła tylko w poprzeczkę.

Gospodarze odpowiedzieli po przerwie. W 60.minucie sam na sam wyszedł Tomasz Kiliański, ale uderzył wprost w wychodzącego z bramki Marcina Pieniążka. Piłkę dobijał jeszcze Mateusz Najder, ale był na pozycji spalonej.

Gol rozstrzygający losy tego meczu padł w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Mazowsze wyprowadziło szybki kontratak. W pole karne przedarł się Rafał Kochański, który wyłożył piłkę Bartoszowi Zawadzkiemu. Bramkostrzelny pomocnik najpierw trafił w słupek, a sekundę później się poprawił, umieszczając piłkę w siatce.

Trzeba odnotować historyczne wydarzenie kibicowskie. Po wielu latach nieobecności na trybunie pojawili się zaprzyjaźnieni fani Mazowsza, Warki oraz Otwocka, którzy stawili się na stadionie Nowy Zjazd wprost po meczu koszykarzy, w którym miejscowy Start Pułaski podejmował stołeczną Legię. Nie zabrakło chóralnych śpiewów, wzajemnych pozdrowień oraz pokazu pirotechniki.

Grójeccy kibice podziękowali za 8-letnią pracę dotychczasowemu prezesowi klubu, skandując kilkakrotnie „Mietek Czekański” oraz „Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy”. Warto dodać , iż Mieczysław Czekański był obecny na meczu w Warce, a po ostatnim gwizdku pospieszył z gratulacjami i podziękowaniami dla trenera Roberta Radońskiego.

Dobrze spisali się też nowi włodarze klubu, którzy za zwycięstwo w derbach przygotowali dla piłkarzy dodatkowe premie.

Wszystko to sprawiło, iż wszyscy sympatycy klubu z Laskowej stadion w Warce opuszczali w bardzo dobrych nastrojach. Tę radość może potęgować fakt, iż dzięki zwycięstwo, Mazowsze przesunęło się z dziesiątego na siódme miejsce w tabeli IV ligi. Brawo!

Wkrótce piłkarze udadzą się na zasłużone urlopy. Przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczną już w nowym roku.
dodane: 19 listopada 2011 r. (16:08)