Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Zwycięstwo w derbach

Mazowsze Grójec wygrało 2:0 w ostatniej kolejce z KS Warka. Bramki dla drużyny z Laskowej strzelili Kulej z rzutu karnego w pierwszej połowie i Mikołaj Nojek pod koniec spotkania.

Spotkanie na Laskowej było na bardzo przyzwoitym poziomie. Obie drużyny stwarzały sobie dobre sytuacje bramkowe, jednak to Mazowsze było skuteczniejsze. Warka, która przed meczem wiedziała, że nie ma szans już na utrzymanie, potraktowała ten mecz poważnie i chciała godnie pożegnać się z czwartą ligą. Podczas spotkania obie drużyny dopingowali kibice, którzy stworzyli dobrą atmosferę na stadionie.

Na początku spotkania przewagę mieli goście. W 5 minucie spotkania podanie Pawła Lepy na połowie Mazowsza przechwycił zawodnik Warki - Oskar Bamor, który pognał na bramkę i oddał pierwszy groźny strzał w tym meczu.

Z biegiem czasu to Mazowsze zaczęło zyskiwać przewagę. W 10 minucie sytuację stworzyli sobie gracze z Grójca. Na dobieg ze środka pola dograł Daniel Nojek do Czacharowskiego, który strzelił sprzed pola karnego , jednak bardzo niecelnie.

Minutę później na bramkę gości uderzył Jaskólski, jednak bardzo słabo i bramkarz Warki ten strzał obronił bez problemów.

W 20 minucie zawodnik przyjezdnych - Bamor - otrzymał żółta kartkę za faul na Czachorowskim.

4 minuty później klub z Grójca wygrywał już 1:0. W polu karnym faulowany był Piotr Dębiński i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Kulej. Dla zawodników Warki karny ten był kontrowersyjny, ponieważ uważali, że piłkarz Mazowsza faulowany był na linii pola karnego. Za dyskusję z sędzią kartkę otrzymał bramkarz gości.

W 25 minucie żółtą kartką za niesportowe zachowanie został ukarany gracz Warki - Woźniak.

W 28 minucie mogło być już 2:0. Baranowski zagrał wzdłuż prawego skrzydła do wybiegającego Jaskólskiego, który dograł do środka pola karnego do Dębińskiego, który uderzył z pierwszej piłki, jednak niecelnie.

W 35 minucie dobrą sytuację miał Jaskólski, jednak zabrakło skuteczności.

Minutę później znowu udział w akcji miał Jaskólski. Gracze Mazowsze przechwycili piłkę w środku boiska. Piłka została posłana do Jaskólskiego, który zamiast dograć do lepiej ustawionego partnera - Artura Ucinka, zdecydował się przelobować bramkarza, jednak goalkeeper gości wychwycił piłkę bez problemów.

W 37 minucie szansę na wyrównanie mieli przyjezdni, jednak dośrodkowania z prawego skrzydła nikt nie zdołał zamknąć.

W 42 minucie znowu próbował uderzyć Czacharowski, jednak jego strzał sprzed pola karnego był niecielny.

Pod koniec pierwszej połowy sytuację mieli goście, którzy mieli rzut wolny. Piłka trafiła w mur Mazowsza i przekroczyła linię bramkową gospodarzy. Goście po tym mieli jeszcze rzut rożny, z którego jednak nic nie wynikło.

Na początku drugiej połowy w 46 minucie bramkę mogli zdobyć goście, jednak w bramce Mazowsza dobrze zachował się Marcin Pieniążek.

W 52 minucie za faul taktyczny Czacharowski został ukarany żółtą kartką.

Dwie minuty później, bramce zagroził Jaskólski, który był tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji.

Około 60 minuty zaczęli znowu atakować goście. Zawodnik Warki - Rafał Jończyk miał dwie sytuacje, jednak bramkarz i obrońcy Mazowsza dobrze się wtedy zachowali i zażegnali niebezpieczeństwo.

W 69 minucie dobrą akcję stworzyli gospodarze. Czacharowski ze skrzydła dograł do środka pola karnego do Daniela Nojka, który nie wykorzystał jednak dobrej sytuacji.

W 76 minucie Przemysła Woźniak - gracz Mazowsza - który wcześniej zmienił Dębińskiego, został ukarany żółtą kartką za faul.

W 82 minucie bramce Mazowsza zagroziła Warka, strzelając z dystansu.

Gol na 2:0 padł w 89 minucie, a zdobył go Mikołaj Nojek, który zastąpił wcześniej Artura Ucinka. Jaskólski przechwycił piłkę w środku pola, pognał lewym skrzydłem, dorzucił piłkę na pole karne do Baranowskiego, który zgrał piłkę główką do Nojka, a napastnik Mazowsza nie dał szans bramkarzowi.

Pod koniec spotkania goście próbowali strzelić honorową bramkę, jednak drużynie Mazowsza udało się zachować czyste konto.

Składy:

Mazowsze: Pieniążek, Kalinowski, Białecki, Kulej, Lepa, Baranowski, Nojek D., Dębiński, Czacharowski, Jaskólski, Ucinek ; Grali też: Sobczyk, Nojek M., Woźniak

Warka: Wesołowski, Oleksiak, Komosa, Zieliński, Woźniak, Filipek, Szemczyk, Bamor, Kościanek, Jończyk, Jałocha
autor: Blaise.LFC
dodane: 6 czerwca 2012 r. (20:31)