Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

Mazurkiewicz zapewnia zwycięstwo!

Mazowsze Grójec wygrało na wyjeździe 2:1 z Okęciem Warszawa. Zwycięstwo Żółto-Niebieskim zapewnił Maciej Mazurkiewicz, który w doliczonym czasie gry strzelił gola z rzutu wolnego! Mazowsze kończyło mecz w dziewiątkę. Czerwone kartki w drugiej połowie otrzymali Pełka i Mortka.

Mecz toczył się od początku w trudnych warunkach przy mocno padającym deszczu. Pierwsza odsłona nie była zbyt interesująca. Obie strony nie zachwyciły. Mazowsze stworzyło sobie dwie sytuacja za sprawą Lesisza i Jaskólskiego, ale ich nie wykorzystało.

W drugiej odsłonie grójecki zespół objął prowadzenie po golu samójczym, którego strzelił Marek Koćwin w 50.minucie. W 89. minucie wyrównał ładnym szczupakiem Gajowniczek. Chwilę później ten były napastnik Mazowsza mógł przesądzić o zwycięstwie swojego zespołu, ale świetnie w bramce zachował się Prasek, i kiedy już wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, w doliczonym czasie gry bramkę na 2:1 dla Mazowsza strzelił Maciej Mazurkiewicz bezpośrednio z rzutu wolnego.

Okęcie Warszawa - Mazowsze Grójec 1:2

Gole: 89' Gajowniczek - 50' Koćwin (sam.), 90'+4 Mazurkiewicz

Czerwone kartki (drugie żółte): Pełka, Mortka

Skład: Prasek - Stolarek, Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz - Kalinowski (70. Pełka), Zięba (46. Grodzki), Rawa, Złoch (73. Mińkowski) - Jaskólski (85. Tietz), Lesisz

autor: Błażej Korczak, ma
dodane: 10 sierpnia 2013 r. (12:02)