Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Ostatni sprawdzian przed ligą nieudany

Mazowsze Grójec przegrało 3:5 z Energią Kozienice w swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem ligi. Bramki dla Żółto-Niebieskich strzelili: Ndakiza 2 razy i Grodzki.

Spotkanie było rozgrywane w bardzo dobrym tempie, a obie jedenastki stworzyły wiele sytuacji.

Mazowsze otworzyło wynik meczu już w 3. minucie za sprawą Ndakizy. Póżniej w 17. minucie bramkę dołożył Grodzki.

Po przerwie goście doszli do głosu i zaczęli odrabiać straty. W 60. minucie Kozienice zdobyły bramkę kontaktową

5 minut później Prasek faulował przed polem karnym jednego z piłkarzy gości i musiał zejść z boiska. Między słupkami zastąpił go Przybylski, który od razu po wejściu nie zdołał obronić strzału z rzutu wolnego. Piłka w tej sytuacji odbiła się od muru i zmyliła bramkarza Mazowsza.

W 70. minucie gosćie wyszli na prowadzenie, ale 2 minuty później wyrównał Ndakiza.

Końcówka sparingu należała jednak do Energii Kozienice, która w krótkim odstępie czasu dołożyła jeszcze 2 trafienia w 83. i 87. minucie.

W sparingu nie zagrali Lesisz i Dąbrowski, ale wrócą na 1. spotkanie ligowe z Hutnikiem Warszawa za tydzień.

W klubie podziękowano za grę Jachowiczowi-Wróblewskiemu, Wargockiemu i Nojkowi.

Na Laskowej pojawiła się nowy-stary zawodnik Podgórski, który próbował przebić się do składu podczas przygotowań do rundy wiosennej w poprzednim sezonie.

Mazowsze Grójec - Energia Kozienice 3:5 (2:0)

Skład: Prasek (Przybylski 65.) - Witak, Joczys, Fogler, Stolarek - Rotuski (Podgórski 60.) - Mińkowski, Ndakiza - Cudny (73. Kalinowski), Sobczak (Sobczyk) - Grodzki (Derewicz 85.)

autor: Błażej Korczak
dodane: 9 sierpnia 2014 r. (00:25)