Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

Minimalna porażka z liderem

Mimo, iż Mazowsze broniło się w Kozienicach dzielnie, to ostatecznie uległo liderowi 0:1. Decydujący gol padł w 50.minucie meczu, a jego strzelcem był Damian Stanisławski.

Jak relacjonuje radomskie „Echo Dnia” nie był to łatwy mecz dla lidera IV ligi. Energia bardzo namęczyła się z zagrożonym spadkiem z czwartej ligi Mazowszem. Już w 4 minucie powinno być 1:0 dla Energii. W pojedynku jeden na jednego, Kacper Nowocień przegrał z bramkarzem Mazowsza Michałem Majosem. W 9 min. Michał Kucharczyk przestrzelił z pięciu metrów. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia lidera. W 50 min. Damian Stanisławski strzelił gola. Jak się okazało była to jedyna bramka jaką zobaczyli kibice w tym meczu na stadionie w Kozienicach.

Niespodziewanie zwycięstwo Orła Wierzbica nad Ożarowianką Ożarów Mazowiecki oraz wygrana Victorii Sulejówek nad Mszczonowianką Mszczonów sprawia, iż grójczanie spadają na 14.miejsce w tabeli IV ligi, które na chwilę obecną oznacza baraż o utrzymanie. Po piętach Mazowszu depczą jednak Żyrardowianka Żyrardów oraz KS Raszyn. Obie drużyny wczoraj nie punktowały. Mecz w Żyrardowie z Hutnikiem przerwano w 30.minucie, a spotkanie Raszyna w Jazgarzewie nie odbyło się z powodu burzy.

W niedzielę przed podopiecznymi Pawła Gaika kolejne trudne zawody. Tym razem podejmą u siebie Szydłowiankę Szydłowiec, która w środę uległa 2:5 KS Konstancin.

Energia Kozienice - Mazowsze Grójec 1:0 (0:0)
Bramka: Stanisławski (50.)
Skład Mazowsza: Majos - Podgórski, Witak, Sobczyk (46. Złoch), Stolarek (78. Dusiński) - Gałka, Ndakiza, Grodzki, Cudny (78. Lesisz), Sobczak - Kucharski (46. Fogler)

źródło: własne / Echo Dnia
dodane: 21 maja 2015 r. (07:59)