Dzisiaj jest wtorek, 30 kwietnia 2024 roku

Wysyp bramek w Skórcu. Karls bohaterem Mazowsza

Prawdziwy dreszczowiec i aż siedem bramek obejrzeli kibice w Skórcu, gdzie Mazowsze pokonało 4:3 (2:2) Naprzód. Do siatki rywali trafiali: Bartosz Zawadzki, Tomasz Jaskólski oraz dwukrotnie Damian Karls.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się z 17-minutowym opóźnieniem, ponieważ do Skórca drużyna Mazowsza z powodu korków dotarła dopiero na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. W 15.minucie z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierował jeden z piłkarzy Mazowsza. Po straconym golu podopieczni Roberta Radońskiego podnieśli się bardzo szybko, i w 20.minucie za sprawą Bartosza Zawadzkiego wyrównali. Miejscowi ponownie prowadzenie objęli siedem minut później, ale do przerwy schodzili remisując 2:2. Bramkę dla „żółto-niebieskich” zdobył niezawodny w takich sytuacjach Tomasz Jaskólski, wykorzystując dogranie Przemysława Kuklewskiego.

W drugiej części meczu prawdziwy popis strzeleckich umiejętności dał Damian Karls, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Bezpiecznej przewagi Mazowszu nie udało się, jednak dowieźć do końca. W 85.minucie po rzucie rożnym Mariusz Osiński tak niefortunnie próbował złapać futbolówkę, że skierował ją do własnej bramki. Do końca meczu na boisku nie wytrwał Arnold Kołakowski, który za brutalny faul obejrzał w 88.minucie czerwoną kartkę, i Mazowsze kończyło spotkanie w dziesiątkę. Podziałało to na gospodarzy, którzy ruszyli do dramatycznego pościgu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry dopięli swego, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Naprzód Skórzec – Mazowsze Grójec 3:4 (2:2)
Gole: sam (.15), ? (.27), sam (.85) – Zawadzki (.20), Jaskólski (.34), Karls (.63, .75)
Mazowsze Grójec: Osiński, Kuklewski (55. Wojtulewicz), Dusiński (75. Kołecki), Kikowski, Lepa, Karls, Jaskólski, Zawadzki (70. Kołakowski), Jałocha, Kotański, Romański