Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024 roku

Wojtulewicz daje zwycięstwo nad Mszczonowianką

Mimo osłabień personalnych grójeckie Mazowsze pokonało na stadionie przy ulicy Laskowej 1:0 (0:0) Mszczonowiankę Mszczonów. Bramkę na wagę trzech punktów w tym arcyważnym meczu zdobył w 65.minucie Damian Wojtulewicz. Goście kończyli spotkanie w "10".

W związku z kontuzjami oraz czerwoną kartką Arnolda Kołakowskiego środowe spotkanie z głównym rywalem do awansu – Mszczonowianką Mszczonów – Mazowsze rozpoczęło w mocnym rezerwowym składzie. Brak podstawowych graczy od razu chcieli wykorzystać zawodnicy gości, którzy szczególnie przez pierwszy kwadrans zdecydowanie przeważali. W bramce „żółto-niebieskich” świetnie spisywał się, jednak Mariusz Osiński, który wychodził obronną ręką z pojedynków oko w oko z napastnikami rywali.

Inicjatywę podopieczni Roberta Radońskiego zaczęli przejmować dopiero po przerwie. Najpierw groźnie z rzutu wolnego strzelał Michał Kikowski. Chwilę później, również ze stałego fragmentu uderzał Konrad Romański, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Pokonać bramkarza Mszczonowianki udało się dopiero Damianowi Wojtulewiczowi. W 64.minucie kapitalnym zagraniem w pole karne popisał się Mariusz Kotański, jednak strzał Wojtulewicza został zablokowany przez jednego z obrońców. Nie minęło sześćdziesiąt sekund. Futbolówka wróciła w pole karne, a tam znajdował się dobrze ustawiony rosły napastnik, który uderzeniem głową umieścił ją idealnie pod poprzeczką bramki gości. Po golu Mazowsze miało świetną okazję, aby podwyższyć. Ale Mariusz Kotański trafił tylko w słupek. Przyjezdni środowe spotkanie kończyli w „10” po tym, jak wychodzącego na czystą pozycję Konrada Romańskiego brutalnie od tyłu zaatakował Łukasz Pastewka.

Mimo osłabień Mazowsze odniosło niezwykle istotne zwycięstwo, dzięki któremu awansowało na trzecią pozycję w tabeli IV ligi.

Mazowsze Grójec - Mszczonowianka Mszczonów 1:0 (0:0)
Gole: Wojtulewicz (.65)
Mazowsze Grójec: Osiński - Wachowicz, Kołecki, Kikowski, Lepa, Karls (60. Jałocha), Jaskólski, Zawadzki, Romański (90. Kamiński), Kotański, Wojtulewicz (75. Kuklewski)
dodane: 15 września 2010 r. (18:44)