Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku

Zadanie wykonane. Mazowsze pokonało SKS Potworów

Po dwóch trafieniach Rafała Sobczaka i jednym Karola Praska grójeckie Mazowsze wygrało przed własną publicznością 3:1 (1:0).

Pierwsza odsłona sobotniego meczu należała zdecydowanie do podopiecznych Mariusza Lisieckiego. Spuentować przewagę udało się w 32 minucie gry, kiedy w polu karnym powalony został Rafał Sobczak, a sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Karny wykorzystał sam poszkodowany. Jeszcze przed przerwą powinno być 2:0, ale tym razem jedenastki po faulu na Kacprze Ostrowskim nie zdołał zamienić na gola Sobczak. Jego strzał odbił bramkarz rywali.

Po przerwie odważniej do ataków ruszyli goście, którzy nie mieli już nic do stracenia. W 58.minucie po sprytnym uderzeniu z rzutu wolnego udało im się doprowadzić do wyrównania. Mazowsze odpowiedziało kwadrans później i to z podwójną siłą. Najpierw prostopadłe podanie od Sebastiana Ząbkowskiego wykorzystał Karol Prasek, który wszedł w pole karne i z bliska pokonał golkipera przyjezdnych. 60 sekund później z dystansu na 3:1 podwyższył Rafał Sobczak, rehabilitując się za niewykorzystanego karnego z pierwszej połowy.

Grójczanie wykonali zadanie, i mogą w dobrych nastrojach zasiąść do świątecznych stołów. W następnej kolejce czeka ich arcytrudny wyjazd na mecz z rezerwami ekstraklasowego Radomiaka Radom.

Mazowsze Grójec – SKS Potworów 3:1 (1:0)
Gole: Sobczak (32., 76.), Prasek (75.) - ? (58.)
Skład Mazowsza: Dąbrowski – Gałka, Gotlib (46. Wolszczak), Wierzbicki, Prasek, Sobczak, Ostrowski (83. Konopka M.), Konopka J. (65. Jemioł), Derewicz (54. Ząbkowski), Tarwacki, Kozłowski

dodane: 16 kwietnia 2022 r. (17:36)