Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku

Udany start Mazowsza! Grójczanie wywieźli komplet punktów z Pionek

W meczu inaugurującym rundę rewanżową podopieczni Jerzego Engela jr pokonali na wyjeździe Proch Pionki 3:1 (1:1). Dwa razy bramkarza rywali pokonał Michał Orłowski, a jedno trafienie dołożył Adrian Wolszczak.

Lepiej w sobotnie zawody weszli gospodarze, którzy w 9.minucie objęli prowadzenie za sprawą Jakuba Draba.

Dla grójczan był to pierwszy w tym roku mecz na naturalnej nawierzchni, i chwilę zajęło aby przestawić się do na zielonej murawie. Od 30.minuty przejęli jednak inicjatywę. Zaowocowało to skuteczną akcją w samej końcówce pierwszej połowy. W pole karne zacentrował Adrian Wolszczak. Futbolówkę zgrał Kacper Ostrowski, a całą akcję zakończył celnym strzałem Michał Orłowski.

Po przerwie częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Grójczanie jednak dobrze się bronili, a w 70.minucie zdołali skutecznie odpowiedzieć. Dośrodkowanie Jakuba Derewicza precyzyjnym strzałem zamknął Adrian Wolszczak.

Wynik na 3:1 dla Mazowsza w 80.minucie ustalił Orłowski, który po podaniu od Daniela Złocha wyszedł sam na sam i na raty pokonał golkipera Prochu.

Teraz żółto-niebieskich czeka kolejny trudny sprawdzian. W sobotę 25 marca pojadą do Radomia na mecz z liderem, rezerwami ekstraklasowego Radomiaka (godz. 11.00).

Proch Pionki – Mazowsze Grójec 1:3 (1:1)
Bramki: J. Drab (9.) - Orłowski (44., 80.), Wolszczak (70.)
Proch: Wójcik – Bojek, Kapusta, Drab (63. Sharko), Szczepański (46. Janiszewski), Kubryn (63. Gil), Abaa, Szewczyk, Michalski (15. Gromski), Więcek (63. Kołodziej), Iwanowski.
Mazowsze: Filewski – Gotlib, Złoch, Prasek (77. Dulemba), Nojek, Orłowski (85. Łukasik), Ostrowski (85. Rola), Konopka, Derewicz, Kozłowski, Wolszczak.

dodane: 19 marca 2023 r. (11:13)