Dzisiaj jest czwartek, 2 maja 2024 roku

Bolesna porażka w derbach. Grójec 0 Warka 5

Na zakończenie sezonu 2022/23 podopieczni Jerzego Engela juniora ulegli przed własną publicznością lokalnemu rywalowi z Warki aż pięcioma golami.

Był to słaby mecz w wykonaniu żółto-niebieskich od pierwszych do ostatnich minut. Goście z Warki objęli prowadzenie już 5.minucie gry, a trzy minuty później cieszyli się z drugiego trafienia. Co gorsza od 20.minuty grójczanie grali w dziesiątkę, bowiem za dwie żółte kartki z boiska wyleciał obrońca Mazowsza, Piotr Grygiel.

Kilka chwil później kolejną bramkę dla Warki strzelił były zawodnik Mazowsza, doświadczony Paweł Grodzki, który wykończył składną akcję swojej obecnej drużyny.

Po przerwie przyjezdni dołożyli dwa kolejne trafienia, których autorem był Dominik Madej. Mazowsze miało tylko jedną szansę na honorową bramkę. Ładnym uderzeniem popisał się młodziutki Jan Przybylski, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

Ostatecznie drużyna zakończyła sezon na jedenastym miejscu w tabeli Tymex Ligi Okręgowej z dorobkiem 30 punktów. Złożyło się na nie 9 zwycięstw, 3 remisy i aż 16 porażek. Bilans bramek 39:49.

Mazowsze Grójec – KS Warka 0:5 (0:3)
Gole: Puzianowski (8.), Madej (5., 54., 67.), Grodzki (25.)
Skład Mazowsza: Filewski (46. Łukasik) - Gałka, Wierzbicki, Złoch (75. Merski), Grygiel, Ostrowski (32. Prasek), Konopka J., Derewicz, Konopka M. (46. Kozłowski), Nojek (46. Dulemba), Sosnowski (75. Przybylski)

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 18 czerwca 2023 r. (16:27)