Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024 roku

Remis z Zodiakiem i pierwsze decyzje kadrowe

W piątkowym meczu towarzyskim piłkarze Mazowsza zremisowali 2:2 (1:0) z beniaminkiem ligi okręgowej, Zodiakiem Sucha. Klub zatwierdził do gry czterech nowych zawodników.

Grójczanie zdecydowanie lepiej prezentowali się do przerwy, kiedy na boisku był skład zbliżony do tego, który może rozpoczynać mecze w lidze. Prowadzenie zapewnił Mikołaj Nojek, który pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Kacprze Ostrowskim.

Po przerwie trener dał szanse zmiennikom. Goście z Suchej przejęli inicjatywę i strzelili dwa gole. Żółto-niebieskim udało się doprowadzić do wyrównania w ostatniej akcji meczu. Po dośrodkowaniu od dobrze spisującego się tego dnia Aleksandra Dulemby piłkę głową do siatki skierował niezawodny w takich sytuacjach Kamil Wierzbicki.

- Oceniam ten sparing bardzo pozytywnie. Do gry wrócił Arkadiusz Gałka i linia obrony wyglądała dobrze szczególnie w pierwszej połowie, kiedy rywale praktycznie nie oddali strzału na naszą bramkę. W drugiej połowie na boisku było aż dziewięciu młodzieżowców. Chłopcy mogli się sprawdzić w rywalizacji z drużyną na poziomie seniorskim, dało nam to kilka odpowiedzi, m.in. na kogo możemy liczyć już teraz a kto będzie gotowy dopiero na przyszły sezon – podsumowuje trener Mazowsza, Jerzy Engel jr

Przed meczem z Zodiakiem zapadły decyzje, co do kształtu kadry na zbliżający się sezon. Wiadomo, że w drużynie zabraknie Karola Praska, który przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do Warki. Z A-klasowym GPSZ Głuchów trenuje natomiast Adrian Gotlib. Wcześniej z klubem rozstali się Adrian Wolszczak, Karol Rola oraz Damian Łukasik.

Do Mazowsza wracają dwaj wychowankowie klubu, którzy ostatnio reprezentowali barwy A-klasowej Kraski Jasieniec: 25-letni obrońca Bartosz Pawlak oraz 17-letni napastnik Wiktor Dusza, który w zakończonym sezonie strzelił dziesięć goli dla Kraski.

Ponadto udało się pozyskać 25-letniego obrońcę Grzegorza Skowrońskiego, który ostatnio występował z Jodle Jedlni-Letnisko oraz 22-letniego pomocnika Aleksa Wątorskiego. To wychowanek Radomiaka Radom, który ostatnie dwa sezony spędził w Polonii Iłża, z którą wywalczył awans do ligi okręgowej.

Na tym ruchy kadrowe się nie kończą. We wtorek (godz. 18) na stadionie przy ul. Laskowej Mazowsze rozegra dodatkowy mecz towarzyski z beniaminkiem V-ligi, Radomiakiem II Radom. – W tym meczu będziemy sprawdzali jeszcze trzech ofensywnych zawodników, z których będziemy chcieli wybrać jednego – zapowiada trener grójczan.

Mazowsze Grójec – Zodiak Sucha 2:2 (1:0)
Gole: Nojek, Wierzbicki
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel, Wierzbicki, Konopka J., Gałka, Ostrowski, Złoch, Wątorski, Dulemba, Nojek, Sosnowski
Grali także: Dąbrowski, Pawlak, Suchecki, Dudek, Dura, Przybylski, Karczmarz, Konopka M.

dodane: 29 lipca 2023 r. (13:18)