Dzisiaj jest czwartek, 2 maja 2024 roku

Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – KS Warka 2:0

W prestiżowych derbach powiatu, okrzykniętych hitem kolejki Tymex Ligi Okręgowej, piłkarze Mazowsza Grójec pokonali przed własną publicznością lokalnego rywala z Warki 2:0. Gole zdobyli Daniel Złoch i Kacper Ostrowski.

Derby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród fanów lokalnej piłki nożnej. Nie mogło być inaczej, bowiem na Laskowej spotkał się lider tabeli z czwartą siłą ligi. Na trybunie grójeckiego stadionu dawno nie pojawiło się już tylu kibiców, co w sobotnie przedpołudnie.

Mecz mógł rozpocząć się wyśmienicie dla żółto-niebieskich, jednak w dogodnej sytuacji skrzydłowy Mazowsza, Timofii Snopov, uderzył nad poprzeczką. Jak mówi jednak przysłowie, co się odwlecze to nie uciecze. W 20.minucie Daniel Złoch wywalczył rzut wolny w okolicach 40 metra boiska. Wykonał go samemu i to w taki sposób, że zaskoczył bramkarza Warki, dając prowadzenie Mazowszu.  W końcówce na 2:0 podwyższył Kacper Ostrowski, który wykorzystał błąd defensywy gości i na dwa razy pokonał golkipera Warki.

Po przerwie inicjatywę przejęli zawodnicy dotychczasowego lidera. Stworzyli sobie kilka groźnych okazji, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Kacpra Filewskiego. Bramkarz Mazowsza popisał się między innymi piękną robinsonadą w 70.minucie, ratując zespół od straty gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i kolejne, niezwykle cenne trzy punkty wędrują na konto drużyny trenera Jerzego Engela jr. Za tydzień jego zespół czeka następne trudne wyzwanie, czyli wyjazd do silnego Centrum Radom. Mecz w sobotę 16 września o godzinie 11.00.