Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku

Towarzysko: Polonia 92 Warszawa - Mazowsze 4:3

W drugim tegorocznym meczu towarzyskim podopieczni Roberta Radońskiego odnieśli drugą porażkę, ulegając w Warszawie juniorom stołecznej Polonii 3:4 (1:3).

Sobotnie spotkanie towarzyskie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie rozpoczęło się fatalnie dla podopiecznych Roberta Radońskiego. Nie minęło 60 sekund, a „żółto-niebiescy” już przegrywali. Obrońcy Mazowsza zostawili zbyt dużo miejsca jednemu z zawodników gospodarzy, który precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał interweniującego Bartłomieja Kleszcza. W 18.minucie było już 2:0. Wychodzącego sam na sam Polonistę faulować musiał Kleszcz za co sędzia odgwizdał rzut karny. Cztery minuty później bramkę dającą kontakt zdobył z rzutu wolnego Michał Kikowski, ale jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli na 3:1.

W drugiej odsłonie meczu trener Radoński posłał w bój praktycznie nową jedenastkę piłkarzy. Wśród nich byli doświadczeni Tomasz Jaskólski i Konrad Romański. Dzięki ich obecności na boisku uszczelniła się zwłaszcza środkowa linia, która w pierwszej połowie była momentami dziurawa niczym przysłowiowe sito. W 65.minucie Mikołaj Nojek przymierzył z dystansu zdobywając bramkę na 2:3. Na minutę przed końcem Poloniści zdołali zdobyć czwartą bramkę, a spotkanie zakończyło trafieniem z rzutu wolnego Konrada Romańskiego.

Sobotnie zawody były rozgrywane w dość trudnych warunkach, przy momentami silnie wiejącym, przenikliwie zimnym wietrze. Z powodu przeziębienia do Warszawy nie przyjechał Przemysław Kuklewski. W składzie grójeckiego zespołu zabrakło również narzekających na urazy Damiana Karlsa i Rafała Białeckiego. Brak zwłaszcza drugiego z nich dawał o sobie znać w pierwszej części gry, kiedy podopieczni Radońskiego mieli problemy z wyprowadzeniem piłki od własnej bramki. Radoński przyglądał się natomiast czteroosobowej grupie młodych piłkarzy z rocznika 1992. Na boisku w Warszawie pojawili się Gałka, Ucinek, Mikołaj Nojek oraz Sobczak.

Za tydzień „żółto-niebieskich” czeka kolejny wyjazd. Tym razem do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zagrają z rezerwami I-ligowego KSZO.

POLONIA 92 WARSZAWA – MAZOWSZE GRÓJEC 4:3 (3:1)
Gole: ? (.1), ? (.18), ? (.38), ? (.79) – Kikowski (.22), Nojek M. (.65), Romański (.80)
Mazowsze Grójec (I połowa): Kleszcz – Gałka, Wachowicz, Kołecki, Kościelniak, Bloch, Zawadzki, Kikowski, Kulczycki, Wojtulewicz, Ucinek
Mazowsze Grójec (II połowa): Czerwiński – Baranowski, Dusiński, Wachowicz,Lepa, Jaskólski, Nojek M., Kotański, Sobczak, Romański, Kołakowski
dodane: 12 lutego 2011 r. (13:19)