Dzisiaj jest środa, 8 maja 2024 roku

Sparing z Barciczanką. I-ligowe warunki na obozie

Od niedzieli 24 piłkarzy Mazowsza przebywa na zgrupowaniu w Barciach. W środę podopieczni Bolesława Strzemińskiego rozegrali mecz kontrolny z miejscową Barciczanką. Po zaciętym spotkaniu ulegli 1:2. Jedyną bramkę dla „żółto-niebieskich” strzelił Mikołaj Nojek.

- Warunki mamy znakomite, wręcz na poziomie I ligi – zachwala ośrodek w Barciach kierownik drużyny Marian Iwański. Jak opowiada, drużyna ma do dyspozycji cały pawilon. Dla zawodników przygotowywane są trzy posiłki. Śniadania i kolacje są wydawane w formie bufetu szwedzkiego.

Do południa zajęcia odbywają się w terenie - piłkarze najczęściej biegają po górach. Popołudniu przenoszą się do hali. W międzyczasie korzystają z odnowy biologicznej.

Choć nikt nie ulega na urazy intensywność treningów sprawia, że pełne ręce roboty ma masażysta Wojciech Kajetaniak. – Należą mu się duże słowa uznania, ponieważ pracuje ponad ludzkie siły – podkreśla kierownik drużyny.

W środę Mazowsze rozegrało mecz towarzyski. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tylmanowej rywalem była dziewiąta drużyna IV ligi małopolskiej – Barciczanka Barcice, stanowiąca zaplecze I-ligowej Sandecji Nowy Sącz (oba kluby mają tego samego sponsora).

Jak relacjonuje Iwański, spotkanie było niezwykle zacięte. Grójczanie na prowadzenie wyszli w 27.minucie po trafieniu Mikołaja Nojka. Dziesięć minut później po zamieszaniu w polu karnym piłka odbyła się od Seweryna Kalinowskiego i wpadła do bramki Igora Strzygi. Gospodarze rozstrzygającego gola zdobyli w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

Środowy sparing obserwowali przedstawiciele zarządu klubu, którzy w środę przyjechali do Barcic. Pojawił się m.in. prezes klubu Mirosław Łukiewicz. Na zgrupowaniu drużyna będzie przebywać do niedzieli. – W imieniu piłkarzy, sztabu szkoleniowego i zarządu pozdrawiamy wszystkich kibiców w Grójcu – kończy Marian Iwański.

Barciczanka Barcie – MAZOWSZE GRÓJEC 2:1 (2:1)
Gole: Kalinowski (37., sam.), ? (45.) – M. Nojek (27.)
Mazowsze Grójec
I połowa: Strzyga – Kalinowski, Białecki, Ucinek, Michalski, Karls, Nojek D., Nojek M., Bawor, Grodzki, Boroń
II połowa: Studziński – Baranowski, Białecki, Wiatrak, Michalski (75. Barański), Karls, Sobczak, Zawadzki, Bawor, Frączek, Lesisz
dodane: 31 stycznia 2013 r. (11:37)