Dzisiaj jest środa, 8 maja 2024 roku

Mazowsze lepsze od Mazovii

W kolejnym meczu towarzyskim Mazowsze pokonało w Mogielnicy 2:0 (2:0) IV-ligową Mazovię Rawa Mazowiecka. Prowadzenie "żółto-niebieskim" dał uderzeniem z rzutu wolnego Dariusz Rolak, ale prawdziwą ozdobą meczu było trafienie Damiana Karlsa.

Był to jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu Mazowsza podczas przygotowań do rundy wiosennej. Gra podopiecznych Bolesława Strzemińskiego mogła się podobać zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy grójczanie groźnie nacierali na bramkę rywali.

W 18.minucie po faulu na Damianie Karlsie prowadzenie Mazowszu dał uderzeniem z rzutu wolnego Dariusz Rolak. Na osiem minut przed przerwą głównym bohaterem był już sam Karls, który wykorzystał podanie Oskara Bawora i pięknym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w samym okienku bramki rywali.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do Mazowsza, ale szwankowała skuteczność.

MAZOWSZE GRÓJEC - Mazovia Rawa Mazowiecka 2:0 (2:0)
Gole: Rolak (18.), Karls (38.)
Mazowsze Grójec: Studziński (46. Strzyga) - MAzur (46. Kalinowski), Wiatrak (65. Dusiński), Białecki (46. Michalski), Rolak (65. Ucinek), Karls (46. Baranowski), Rawa (75. Białecki), Bawor (65. Nojek M.), Zawadzki, Sobczak, Frączek (60. Grodzki)

dodane: 23 lutego 2013 r. (13:54)