Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku

Wyśmienity początek przygotowań!

W pierwszym meczu towarzyskim w ramach przygotowań do sezonu 2013/14 podopieczni Bolesława Strzemińskiego wysoko 5:1 (0:1) pokonali Spartę Jazgarzew. Na listę strzelców dwukrotnie po rzutach karnych wpisał się Przemysław Rawa, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Złoch, Maciej Lesisz i Patryk Zięba.

O pierwszej połowie sobotniego sparingu ze Spartą, otwierającego cykl przygotowań do nowych rozgrywek, podopieczni Bolesława Strzemińskiego chcieliby by jak najszybciej zapomnieć. Gra zupełnie się nie kleiła, i praktycznie jedyną okazję bramkową zawodnicy z Grójca stworzyli po składnej akcji w trójkącie: Jaskólski - Grodzki - Złoch. Niestety, ten ostatni fatalnie przestrzelił. Sparta wyszła na prowadzenie w 30.minucie.

Po wymianie większości piłkarzy w przerwie kibice zobaczyli zupełnie nową drużynę Mazowsza, która przejęła inicjatywę, a momentami zupełnie dominowała nad rywalami. Najpierw wyrównał z rzutu karnego Przemysław Rawa po faulu na Tomaszu Jaskólskim. Ozdobą spotkania była druga bramka, która padła kilkadziesiąt sekund później. Ładnym wolejem piłkę w samym okienku umieścił Daniel Złoch. Na 3:1 podwyższył Maciej Lesisz, a kolejną bramkę po podaniu Jaskólskiego zdobył Patryk Zięba. Wynik spotkania na 5:1 ustalił w 85.minucie Przemysław Rawa, który wykorzystał wywalczony przez siebie rzut karny.

W drugiej odsłonie meczu imponowały zwłaszcza akcje w swoistym czworokącie: Jaskólski, Rawa, Złoch, Lesisz. Chociaż w takim zestawieniu zawodnicy ci zagrali po raz pierwszy, to jeśli uda im się jeszcze udoskonalić współpracę między sobą mogą stanowić jeden z najsilniejszych kwartetów w całej IV lidze.

W sobotę można było zobaczyć kilku nowych piłkarzy. Oprócz powracających do Grójca Tomasza Jaskólskiego i Daniela Złocha pojawili się obrońcy Marcin Sikorski z Radomiaka Radom (ostatnio Pilica Białobrzegi), Maciej Mazurkiewicz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) oraz pomocnik Patryk Zięba (Wulkan Zakrzew). Od nowego tygodnia treningi z zespołem rozpocząć mają także dwaj inni piłkarze spadkowicza Wulkana Zakrzew: Dariusz Mortka i Mateusz Stolarek.

Natomiast bliski odejścia do Żyrardowianki Żyrardów jest Rafał Białecki. Klubu szuka sobie cały czas Rafał Sobczak. Swoich sił w Kozienicach próbował dzisiaj Bartosz Zawadzki. Ponadto w Grójcu nie zagrają: Damian Karls (szuka klubu), Bartłomiej Frączek (koniec wypożyczenia), Oskar Bawor (koniec umowy), Rafał Michalski (Laura Chylice) oraz Dariusz Rolak (obowiązki w szkółce Barcelony).

Kolejny sparing podopieczni Strzemińskiego rozegrają w najbliższą środę. O 19.00 podejmą na Laskowej Energię Kozienice.

MAZOWSZE GRÓJEC - Sparta Jazgarzew 5:1 (0:1)

Gole: Rawa (2), Złoch, Lesisz, Zięba - Chmielewski

Skład Mazowsza: Studziński - Mazur, Dusiński, Gałka, Sikorski, Nojek D., Nojek M., Dąbrowski, Złoch, Jaskólski, Grodzki

Grali także: Strzyga, Lesisz, Zięba, Rawa, Kalinowski, Wiatrak, Nowak, Zieliński, Mazurkiewicz

dodane: 20 lipca 2013 r. (13:13)