Dzisiaj jest wtorek, 7 maja 2024 roku

Mazowsze w finale Pucharu Polski!

Podopieczni Bolesława Strzemińskiego pokonali 3:1 (1:1) Jodłę Jedlnię-Letnisko, i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu ROZPN. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Przed przerwą po golu samobójczym Mazowsze wyrównało. W drugiej połowie było już lepsze i za sprawą trafień Pawła Grodzkiego i Dominika Dąbrowskiego wygrało.

Mecz, którego stawką był finał Pucharu Polski na szczeblu Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zaczął się dość sensacyjnie, bo już w czwartej minucie gry na prowadzenie wyszli niżej klasyfikowani gospodarze. Ich radość nie trwała, jednak długo, bo po kolejnych czterech minutach był remis za sprawą samobójczego trafienia jednego z piłkarzy Jodły.

Końcówka meczu zdecydowanie należała do Mazowsza. Najpierw bardzo ładnym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Paweł Grodzki, a chwilę później rywali dobił wprowadzony na boisko za kontuzjowanego Michała Dusińskiego, Dominik Dąbrowski.

W finale Grójczanie zmierzą się z rezerwami II-ligowego Radomiaka Radom, które pokonały 3:2 Sadownika Błędów. Warto wspomnieć, iż dla piłkarzy Mazowsza będzie to drugi finał Pucharu Polski z rzędu. W ubiegłym roku po rzutach karnych żółto-niebiescy ulegli Wulkanowi Zakrzew.

Jodła Jedlnia-Letnisko – Mazowsze Grójec 1:3 (1:1)

Bramki: ? (4.) – sam. (8.), Grodzki (80.), Dąbrowski (83.)

Mazowsze Grójec: Strzyga – Kalinowski, Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz, Stolarek, Zięba (46. Lesisz), Dusiński (65. Dąbrowski), Pełka (46. Złoch), Jaskólski (88. Zieliński), Grodzki

dodane: 9 pazdziernika 2013 r. (17:22)