Dzisiaj jest środa, 8 maja 2024 roku

Mazowsze przegrało z Mszczonowianką

Mazowsze przegrało 1:0 z Mszczonowianką na inaugurację rundy wiosennej. Gola samobójczego zaliczył Mateusz Stolarek. Występ Żółto-Niebieskich nie był zadowalający. W pierwszej odsłonie Mazowsze w ogóle nie stworzyło żadnej klarownej sytuacji. Po przerwie jedynie Rafał Sobczak był bliski strzelenia gola.

Spotkanie między oboma zespołami opóźniło się o 20 minut z powodu uszkodzenia siatki za bramką, która urwała się z powodu wichury.

Przed meczem Pan Wojciech Grzywczak, który był kierownikiem drużyny Mszczonowianki, odebrał kwiaty i nagrodę z rąk Pani Prezes Mszczonowianki za 10 lat pracy.

Później wreszcie mecz się rozpoczął.

W 20. minucie Mszczonowianka miała dobrą sytuację z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

4 minuty później Dobski chciał zaskoczyć Praska z dystansu, ale bramkarz Mazowsze dobrze interweniował.

W 29. minucie gospodarze byli bardzo blisko strzelenia gola, ale bramkarz Żółto-Niebieskich obronił uderzenie głową.

Mszczonowiance udało się zdobyć bramkę za sprawą Stolarka, który w 34. minucie wpakował piłkę głową do własnej bramki.

Pod koniec pierwszej odsłony zespół z Mszczonowa miał jeszcze dwie dobre sytuacje, ale zabrakło skuteczności.

Po przerwie Mazowsze trochę się ożywiło.

Dobrą sytuację na początku drugiej połowy miał Rafał Sobczak , który najwyżej wyskoczył do piłki i uderzył ją głową, ale uderzenie wybronił bramkasz gospodarzy.

Mazowsze próbowalo jeszcze później, ale strzały Mińkowskiego, Sosnowskiego i szanse z rzutów wolny nie zostaly wykorzystane.

W ostatnich 10 minutach spotkania Mszczonowianka przeprowadziła akcję po której piłka znalazła się w siatce, ale sędzie odgwizdał spalonego.

W doliczonym czasie gry Wiatrak próbował jeszcze przelobować bramkarza gospodarzy z dystansu, ale nieskutecznie

Ostatecznie Mazowsze straciło pierwszy komplet punktów na inaugurację po bardzo przeciętnym spotkaniu.

Mszczonowianka Mszczonów - Mazowsze Grójec 1:0 (1:0)

Składy:

Mazowsze: Prasek - Mazur, Wiatrak, Mortka, Stolarek - Grodzki, Rawa, Rotuski (Mińkowski 45'), Złoch (Sosnowski 45')  - Sobczak (Kucharski 80'), Lesisz

Mszczonowianka: Kwiatkowski - Bogołębski, Białek, Cackowski, Ciesielski - Dobski, Darnowski, Łojszczyk, Kustosz - Łopata, Nawrocki

Żółta kartka: Mazur

autor: Błażej Korczak
dodane: 15 marca 2014 r. (14:26)