Dzisiaj jest wtorek, 30 kwietnia 2024 roku

Mazowsze przegrywa. Utrzymanie niepewne

Mazowsze przegrało ze Spartą Jazgarzew 1:2. Rzutu karnego nie wykorzystał w 90.minucie Przemysław Rawa. Porażka ta sprawia, że utrzymanie grójeckiej drużyny jest zależne od tego, co się wydarzy w barażach o II ligę.

Jako pierwsi już w 5. minucie zaatakowali gospodarze za sprawą Sobczaka, który uderzył piłkę głową na bramkę, ale to nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi gości.

Sparta w 22. minucie mogła wyjsć na prowadzenie, ale piłka po strzale jednego z piłkarzy trafiła w słupek.

7 minut później bardzo dobrą sytuację zmarnował Rafał Sobczak. Piłka po jego strzale w polu karnym przeleciała obok lewego słupka bramki.

Po przerwie doskonale w polu karnym odnalazł się w 49. minucie Sobczak, który wykorzystał wreszcie dobrą szansę, strzelając w prawy dolny róg i tym sposobem było 1:0 dla Mazowsza.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla Żółto-Niebieskich, ale strzał Sosnowskiego został zablokowany.

Goście wyrównali w 54. minucie za sprawą Zalewskiego, który umieścił piłkę w siatce po strzale w lewy, dolny róg.

Mazowsze odpowiedziało 4 minuty później, ale uderzenie Lesisza z woleja wybronił bramkarz gości.

W 67. minucie Sparta wyszła na prowadzenie, a bramkę zdobył Wrażeń. Jego uderzenie w światło bramki było bardzo ładne.

W 75. minucie Wrażeń stanął przed szansą podwyższenia wyniku, ale trafił w poprzeczkę.

5 minut później Prasek uratował swój zespół przed stratą gola.

W 82. minucie jeden z piłkarzy gości trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany był Rotuski i sędzia wskazał na wapno. Karnego jednak nie wykorzystał Rawa, który uderzył technicznie w lewy, dolny rób. Bramkarz doskonale wyczuł zawodnika Mazowsza.

Przegrywając ze Spartą piłkarze Mazowsza bardzo skomplikowali swoją sytuację. Przed ostatnią kolejką byli praktycznie pewni utrzymania. Brakowało jednego punktu. Wydarzył się, jednak najgorszy scenariusz z możliwych. Grójczanie przegrali, a swój mecz wygrała Wilga Garwolin, która zrównała się z Mazowszem punktami i wyprzedziła je w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań.

Drużyna ze stadionu przy ul. Laskowej spadła na 11 miejsce w tabeli. Obecnie jest to pozycja bezpieczna, ale tylko pod warunkiem, że do II ligi awansuje Ursus Warszawa (gra baraże z Kotwicą Kołobrzeg). Jeśli stołeczna drużyna przegra, Mazowsze prawdopodobnie będzie musiało rozegrać baraż o utrzymanie z zespołem, który zajął 11 miejsce w grupie północnej IV ligi. Jest to zespół Błękitnych Gąbin.

Mazowsze Grójec - Sparta Jazgarzew 1:2 (0:0)
Gole: Sobczak 49, - Zalewski 54., Wrażeń 67
Żółte kartki: Sosnowski, Stolarek,

Składy

Mazowsze: Prasek - Stolarek, Rotuski, Mortka, Mazurkiewicz - Grodzki, Rawa, Lesisz, Mińkowski - Sobczak, Sosnowski

Sparta: Ryczko - Dudek, Jagodziński, Wysocki, Wójcik - Domański, Sałkiewicz, Sokół, Zalewski, Ćwil - Wrażeń

autor: Mateusz Adamski, Błażej Korczak
dodane: 21 czerwca 2014 r. (19:22)